I Marseille u finalu

Maja Giljanović • srijeda, 19.01.2011.

Nakon što je u utorak finale Liga-kupa izborio Montpellier drugi finalist je večeras na gostovanju u Auxerreu postao branitelj naslova Marseille.

Drugu godinu uzastopce Marseille je izborio finale Liga-kupa. Prošle godine prvaci su trofej osvojili protiv Bordeauxa, a da ga godinu dana poslije, 23. travnja na Stade de Franceu u Parizu stavi u izlog protiv Montpelliera, izborio je na gostovanju u Auxerreu.

Auxerre bivšeg igrača i trenera Marseillea Jeana Fernandeza do polufinala nije primio nijedan gol - Bastiju je u osmini finala pobijedio 4:0, a Saint-Etienne u četvrtfinalu 2:0 - ali ovog puta obrana mu nije izdržala i Riou je dvaput morao po loptu u mrežu.

Vezane vijesti

Marseille je pritiskao svih 90 minuta, a prvi je udarac zadao u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena. Taiwo je probio po lijevoj strani, idealno pronašao Brandaa i Brazilac je sam na drugoj stativi pogodio za 1:0. Plasman u finale gosti su zapečatili u 68. minuti, Lucho je bio asistent, a strijelac Gignac. Auxerre je golu najbliže bio u 70. minuti, ali poluvolej Hengbarta samo je okrznuo stativu Mandande.