Vodeni sportovi

Preko Olympiakosa s pola snage

Maja Giljanović • srijeda, 19.01.2011.

Ni u petoj ovosezonskoj utakmici u Euroligi Mladost nije pokvarila statistiku, Žapci su protiv desetkovanog Olympiakosa i bez bolesnog Vanje Udovičića vodili od prvog do posljednjeg napada i na koncu slavili 15:10.

MLADOST - OLYMPIACOS 15:10 (3:1, 4:4, 5:2, 3:3)

Euroliga, 5. kolo Skupine C
Zagreb, Bazen na Savi
Suci: Gerwin Reinink (Njemačka) i Marlo Bianchi (Italija)

MLADOST: Pavić, Vukičević 2, Perić 1, Letica, Petković 3, Živković, Pavičić, Brlečić, Karač, Muslim 4, Hinić 1, Buljubašić 2, Lončar 2. Trener: Emil Nikolić

OLYMPIACOS: Deligiannis, Floros, Mylonakis, Delakas, Kocheilas 1, Fountoulis 1, Theodoropoulos, Afroudakis, Ntoskas 1, Komadina 3, Blanis 4. Trener: Vangeli Pateros

Igrač više: Mladost 6/11, Olympiacos 3/6

Peterci: Mladost 2/2, Olympiacos 1/2

Trener Mladosti Emil Nikolić prije gostovanja Olympiakosa je izjavio: "Cilj nam je nastaviti s dobrim igrama i nakon što smo u prošlom kolu osigurali plasman u četvrtfinale osigurati i prvo mjesto u skupini. Grci su u problemima, ali nije na nama da o tome mislimo, naš pristup mora biti ozbiljan kao i uvijek".

Olympiakos je u prošlom kolu u Beograd pritisnut financijskim poteškoćama otputovao sa samo sedmoricom igrača i od Partizana izgubio 1:7, a do gostovanja u Zagrebu momčadi su se priključila još četvorica.

Šira klupa na Savi nije Grcima donijela rezultat tim više jer su nastupili bez centara Kolomvosa i Vlontakisa, Mladost je i bez Vanje Udovičića kojem je skočila temperatura vodila od prvog do posljednjeg napada i na koncu slavila 15:10.

Deligiannisa je prvi probio Hinić i to nekarakteristično žabicom s vanjske pozicije, Muslim je povisio vodstvo, a nakon što je Blanis smanjio Vukičević je do kraja prve četvrtine vratio na dva razlike (3:1).

Mladost se u drugoj četvrtini preko Buljubašića odvojila na 5:2, Šibenčanin Andrija Komadina vratio je Grke na gol zaostatka (4:5), a do konca prvog dijela Muslim je još dvaput strijelac za vodstvo Žabaca od 7:5.

Krajem druge četvrtine igru je zbog tri isključenja napustio Delakas, a kako je početkom treće četvrtine ista sudbina snašla i Ntoskasa Olympiakos je na klupi za pričuve ostao tek jedan igrač i pitanje je ostalo samo pobjeda od koliko razlike će zadovoljiti apetit Mladosti.

U trećoj četvrtini iskazao se trostruki strijelac Petković, u četvrtoj strijelac dva gola Lončar, prednost su podebljali i Vukičević i najbolji strijelac utakmice s četiri postignuta gola Muslim, a na semafor se upisao i Perić. Mladost je u finišu dvaput vodila sedam razlike, a nakon posljednjeg gola Perića za 15:8 Kocheilas i Fountoulis iz peterca smanjili su na pristojnih 10:15.

Mladost je osvojila i 15. bod i s osiguranog prvog mjesta u posljednjem kolu gostuje na Banjici kod Partizana, a Olympiakos će prvi ovosezonski euroligaški bod 2. veljače pokušati osvojiti u Ateni protiv Barcelone.