Vodeni sportovi

Partizan osigurao četvrtfinale

Maja Giljanović • srijeda, 19.01.2011.

Četvrtfinale Eurolige iz Skupine C izborili su protivnici u posljednjem kolu 2. veljače, beogradski Partizan gostujućom se pobjedom protiv Barcelone pridružio zagrebačkoj Mladosti.

Posljednje kolo u Skupine C odigrat će se potpuno opušteno bez i najmanjeg rezultatskog opterećenja, četvrtfinale Eurolige izborili su Mladost i Partizan, a kako je Mladost pobijedila i peti put u pet susreta osigurala je prvo mjesto na tablici i prije gostovanja 2. veljače u Beogradu.

Partizan je svoju vizu za četvrtfinale izborio u Barceloni protiv španjolskog viceprvaka Barcelone koji je na Banjici u drugom kolu nakon što je gubio 3:6 na koncu izvukao bod (6:6).

Ovog puta susret je bolje otvorila Barcelona i nakon prve četvrtine vodila (3:2), ali Srbi su u nastavku podigli razinu igre, do konca prvog poluvremena preokrenuli su na 6:5, do kraja susreta povećavali prednost i predvođeni trostrukim strijelcima Prlainovićem i Radovićem slavili 13:9.