Vodeni sportovi

Jug vladar skupine

Tea Lokas • srijeda, 19.01.2011.

Jug je u petom kolu vaterpolske Eurolige slavio protiv najslabije momčadi u skupini D, mađarskog Egera. Dubrovnik je svjedočio uvjerljivoj pobjedi svog najvećeg momčadskog aduta u susretu koji je već na poluvremenu izgledao kao riješena priča...

Jug CO - Eger 15:10 (3:1, 4:0, 6:2, 2:7)

Dubrovnik, Bazen u Gružu
Peto kolo Eurolige, skupina D

Jug CO: Nižić (20 obrana), Vranješ, Sutić 2, Sandro Sukno 2, Joković 2, Seman 4, Marković, Bušlje, Ivan Sukno 1, Dobud 2, Drobac, Macan 1, Ivanković 1. Trener: Elvis Fatović.

Eger: Nebald (8 obrana), Santavy, Petrovai 1, Graham, Hosnyanszky 3, Kovacs 1, Hegedus 1, Varga, Feltham 1, Kotsidis 2, Kiss, Bundschuh 1, Biros. Trener: Gyorgy Gerendas.

Igrač više: Jug 3/6, Eger 2/7
Peterci: Jug 1/1, Eger 1/1
Suci: Mihai Simion (ROU), Mark Koganov (AZE)

Prvo mjesto u skupini pred nastavak europskog natjecanja osigurali su i vaterpolisti Elvisa Fatovića. Susret koji je okončan rezultatom 15:10 mogao je završiti puno gore za mađarski klub Eger.

Vaterpolisti Egera napili su se gruškog bazena već do poluvremena, a tome su u najvećoj mjeri doprinijeli Maro Joković i Sandro Sukno do sirene za predah ubacivši po dva pogotka za svoju momčad. U strijelce su se u drugoj četvrtini upisali i Ivan Sukno te Ivanković i Dobud, a sve to za velikih 7:1 koje su domaćini ponijeli na petominutni razgovor s trenerom.

U trećoj četvrtini razigrao se i Seman, koji je tri puta prevario Nebalda i povukao Jug do 10:2. 13:3 rezultat je koji je momčadi otpratio na odmor pred posljednjih osam minuta, a koje neće ostati u ugodnom sjećanju ekipi Gospara.

Zaredala su se tri pogotka Mađara; Feltham, Bundschuh i Hegedus privukli su goste na -7, a niz je na trenutak prekinuo jedini budni Jugaš u bazenu - Lukas Seman. Sljedeći period ponovno je bio u potpunoj prevlasti mađarskih vaterpolista koji su se približili na 14:9 kada je Sutić iz peterca svladao vratara Egera.

Točku na i odličnoj četvrtoj četvrtini stavio je Kotsidis (15:10), a Jugova obrana mogla je konačno odahnuti i početi slaviti prvo mjesto u skupini.

Mirko Nižić pobrinuo se da vrata u velikom dijelu igre za Mađare ostanu zatvorena obranivši 20 udaraca. S druge strane, za pogotke se pobrinuo Lukas Seman, koji ih je skupio četiri. Tri je za Eger upisao Hosnyanszky, od toga jedan iz peterca.

U posljednjem kolu pred četvrtfinale Jug će se ponovno susresti s Primorjem, a ta utakmica odigrat će se 2. veljače na Kantridi.

• matbaric20.01.2011. u 08:21
    Drago mi je da su tri nasa kluba u četvrtfinalu LP.
    matbaric
  • ALGHAZANTH20.01.2011. u 01:24
    Čudi me ova zadnja četvrtina, ne mogu vjerovati da su se toliko opustili iako je pobjeda bila davno osigurana.