Bordeaux nasukan u Angersu

Maja Giljanović • subota, 22.01.2011.

Nakon što je u posljednjih šest prvenstvenih utakmica osvojio samo pet bodova i na tablici pao na 10. mjesto Bordeaux se u Coupe de Franceu nasukao kod drugoligaša Angersa. Crvene se i igrači i navijači Bresta koje je potopio petoligaš Chambery, a kroz ušicu igle se provukao Nancy kod drugoligaša Nimesa.

Bordeaux je Coupe de France u svojoj 130-godišnjoj povijesti osvojio triput od čega posljednji put 1987. godine i ovog su puta pucali visoko tim više što u Le Championnatu svakim kolom padaju u poretku: u posljednjih šest utakmica osvojili su samo pet bodova i s osvojenih gotovo tucet bodova manje od Lillea skliznuli na 10. mjesto na tablici.

Prije dva tjedna u utakmici 1/32 finala nadoknadili su gol zaostatka protiv trećeligaša Rouena (3:1), ali su u šesnaestini finala neslavno poklekli u Angersu. 15-plasirana momčad Ligue 2 je od igrača Jeana Tigane bila bolja svih 90 minuta, Žirondinci gotovo da nisu ni zapucali na gol veterana Malickog i Angers je golom Renouarda u 65. minuti potpuno zasluženo izborio osminu finala.

Prvoligaški skalp skinuo je i Chambery, petoligaš i Brest su nakon 90 minuta stajali 0:0, gosti su u 107. preuzeli inicijativu preko Grougija, ali Chambery je u 117. minuti spasio Faye i izborio jedanaesterce u kojima je na koncu s(p)retniji bio domaćin (4:3).

Lorient se provukao kroz ušicu igle i u 107. minuti golom Autreta slomio otpor četvrtoligaša Fontenay-le-Comtea, a zamalo su se crvenjeli i navijači Nancyja samo što Nimes nije izdržao. Vodstvo preko Gigliottija iz 27. minute drugoligaš je ispustio u 67. minuti za produžetke i u 107. minuti za eliminaciju iz Kupa, a strijelac oba gola bio je Feret.

Coupe de France, 1/16 finala:
Chambery (5) - Brest 0:0 (1:1 nakon produžetaka, 4:3 nakon jedanaesteraca), Clermont (2) - Reims (2) 1:3, Angers (2) - Bordeaux 1:0, Nimes (2) - Nancy 1:1 (1:2 nakon produžetaka), Boulogne (2) - Drancy (4) 0:1, Nantes (2) - Raon-l'Etape (4) 2:1, Quevilly (4) - Martigues (4) 1:1 (3:5 nakon jedanaesteraca), Fontenay-le-Comte (4) - Lorient 0:0 (0:1 nakon produžetaka), Cherbourg (4) - Le Mans (2) 0:1, Strasbourg (3) - Evian (2) 1:0