Lovren pocrvenio, Lyon ispao

Maja Giljanović • nedjelja, 23.01.2011.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren isključen je u 99. minuti utakmice 1/16 finala Coupe de Francea u Nici, a Lavovi su poklekli tri minute prije nakon gola dojučerašnjeg im suigrača Françoisa Clerca. Bez plasmana u osminu finala ostao je i Sedan, Veprovi su na svom travnjaku izgubili od Metza u susretu u kojem je Matija Smrekar odigrao svih 90 minuta, a Igor Prahić nije bio u kombinacijama trenera Chauvina.

Nijedan hrvatski igrač nije izborio plasman u osminu finala Coupe de Francea. Grenoble za koji je tada do prelaska u Arminiju nastupao Josip Tadić ispao je u 8. kolu na gostovanju kod Raon-l'Etapea (2:3 nakon produžetaka), Lens Vedrana Runje i Gregoryja Sertica u utakmici 1/32 finala od PSG-a na Parku prinčeva (1:5), a Lyon Dejana Lovrena i Sedan Matije Smrekara i Igora Prahića svoj su nastup završili u 1/16 finala.

Nice nije pobijedila od 5. prosinca prošle godine protiv Marseillea (1:0) i "ponosi" se drugim najjalovijim napadom Le Championnata s postignutih samo 14 golova, Lyon, pak, nije izgubio od 24. studenog od Schalkea u Ligi prvaka (0:3), ali na Municipalu su se na koncu veselili igrači Erica Roya.

U prvom poluvremenu bolje je na terenu stajala Nice, ali Bellion i Mouloungui lopti nisu pronašli put iza leđa Llorisa. U drugom dijelu inicijativu su preuzeli gosti, a najveću im je šansu, volej Gomisa u 69. minuti, skinuo 37-godišnji Letizi.

Odluka je pala u prvom produžetku, u 96. minuti korner je izveo Mounier, loptu je glavom do Clerca prenio Pejčinović, a francuski reprezentativac koji je do početka sezone pet godina igrao u Lyonu nije imao milosti prema svojim dojučerašnjim suigračima.

Situaciju Lyona dodatno je zakompliciralo isključenje Lovrena u 99. minuti, bivši dinamovac zaradio je drugi žuti i ostavio Lavove s devetoricom u polju nakon čega je bilo iluzorno očekivati da će Nice prokockati vodstvo.

Sedan je u drugoligaškom okršaju na svom Louis-Dugauguezu izgubio od Metza, gosti su slavili golom N'Gbakota iz 44. minute. U napadu Veprova svih je 90 minuta odigrao Smrekar, a Prahić nije bio u kombinacijama trenera Landryja Chauvina.

Osminu finala izborile su i tri prvoplasirane momčadi Le Championnata Lille, PSG i Rennes. Lille je petoligaša Wasquehal pobijedio u 44. minuti preko De Mela, PSG je golovima Bodmera, Luyindule i Hoaraua za gol bio bolji od petoligaša Agena, a Rennes je u drugom poluvremenu preko Tetteyja i Brahimija slomio otpor amatera Vaulx-en-Velina.

Coupe de France, 1/16 finala:
Vaulx-en-Velin (A) - Rennes 0:2, Sedan (2) - Metz (2) 0:1, Agen (5) - PSG 2:3, Lille - Wasquehal (5) 1:0, Nice - Lyon 0:0 (1:0 nakon produžetaka)

• Obrisan korisnik24.01.2011. u 13:58
    Ne znam o cemu uopce pisete,ocito da ne pratite dovoljno lyon i francusku ligu opcenito,iako vas zato ne mogu krivit jer golovi padaju na kapaljku,ali lovren u zadnje vrijeme igra jako dobro i prvi je izbor claudea puela koji ima zdravog crisa ali trenutno vise vjeruje lovrenu koji je u puno boljoj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.01.2011. u 12:53
    Josip Tadic igra u drugoj njemackoj ligi, u Bielefeldu... Nije vise tu Grenoble..
  • IanZG24.01.2011. u 09:08
    Nisam Lovrenov fan, smatram da je puno preplaćen, ali igranje u kontinuitetu u Lyonu mu može samo pomoći... Upitno je kako će se odraziti njegova igra na rezultate kluba, doduše :)