I bez Lovrena i bez bodova

Maja Giljanović • subota, 29.01.2011.

Bez hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena, suspendiranog nakon prošlotjednog isključenja u šesnaestini finala Kupa u Nici, Lyon se spuštena čela vraća i iz Valenciennesa. U 21. kolu Le Championnata izgubio je i Rennes i skliznuo na četvrto mjesto, ali pobjede su zato upisali Lille i PSG i Lavovima na trećem mjestu pobjegli na sedam odnosno tri boda.

Nakon što su nanizali šest utakmica u Le Championnatu, jednu u Ligi prvaka i jednu u 1/32 finala Kupa bez poraza Lavovi hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena izgubili su i drugu utakmicu uzastopce.

Prvi poraz od konca studenog u Ligi prvaka u Gelsenkirchenu (0:3) Lyonu je prošlog tjedna u 1/16 finala Kupa zadala Nice u produžecima (1:0), a sedam dana poslije igrači Claudea Puela ostali su kratki i u Valenciennesu.

Vezane vijesti

Prvi poraz u Le Championnatu nakon 0:1 na Gerlandu protiv Saint-Etiennea još u sedmom kolu krajem rujna Lyon je pretrpio bez Lovrena: bivšem dinamovcu je protiv Nice pokazan crveni karton i zbog suspenzije je propustio Nungesser.

Tako je mogao samo nemoćno promatrati kako u 51. minuti Toulalan faulira Danica i zarađuje jedanaesterac koji je u vodstvo domaćina pretvorio Biševac, a ništa bolja nije bila ni reakcija Diakhatea u 58. minuti. Sanchez se Senegalca riješio s lakoćom i uposlio Pujola koji bez oklijevanja šalje još jednu loptu iza Llorisa.

I dobro za navijače Valenciennesa da jest jer u nastavku je Lyon stisnuo, Michel Bastos je u 71. minuti smanjio, ali do kraja se rezultat više nije mijenjao i VA je upisao šestu ovosezonsku pobjedu kojom se uspeo za tri pozicije na 13. mjesto.

Prednost domaćeg terena iskoristili su i Lille, Sochaux, Saint-Etienne, Lorient i Caen. Caen je u drugom poluvremenu golovima Niveta i Traorea slomio otpor Auxerrea, u posljednjih pola sata pao je i Brest u Lorientu kojem je tri boda osigurao dvostruki strijelac Gameiro, dvaput je zabio i Sako za Saint-Etienne protiv Toulousea, a Sochaux je opalio petardu Rennesu.

Sochaux je nakon 2:0 na poluvremenu preko Maige i Martina na koncu još i golovima Ideyea, Boudebouza iz jedanaesterca i još jednom Maige slavio 5:1, a gosti su susret završili s devetoricom. Prvo je golman Douchez u 71. minuti zaradio crveni karton, a u finišu se nakon obavljenih svih izmjena ozlijedio Mangane i više nije mogao nastaviti. Da stvar za Rennes bude još i gora ozlijedio im se i Dalmat i travnjak napustio još u 18. minuti.

Čast gostiju obranio je PSG u Arles-Avignonu. Bez prevelikog naprezanja golovima dvostrukog strijelca Erdinga u 17. i 49. minuti PSG je slomio fenjeraša koji je u 58. minuti kakvu-takvu zadovoljštinu pronašao u golu N'Diayea za smanjenje rezultata. Iz gostujućeg kuta jedinu sjenu na susret bacila je ozljeda Makelelea zbog koje je u 56. minuti napustio travnjak, ali PSG se od Lyona na trećem mjestu odvojio na tri boda i jedini održao priključak s Lilleom.

Igrači Rudija Garcije i nakon 21. kola imaju četiri boda prednosti ispred Parižana nakon što su na Metropoleu u derbiju Sjevera pobijedili Lens Vedrana Runje i Gregoryja Sertica. 20-godišnjak je odigrao drugo poluvrijeme, a bivši je hajdukovac na golu gostiju poklekao u 68. minuti na udarcu De Mela.