Darda i Kvarner nastavili pobjeđivati

Branko Barić • nedjelja, 30.01.2011.

13. kolo domaćeg prvenstva ponudilo je nekoliko zaista zanimljivih ogleda i neizvjesnih završnica. Zabok je u Brodu slavio nakon produžetka unatoč sjajnom Luki Petkoviću, Darda i Kvarner na svojim parketima nastavili su pobjedničke serije, a najuvjerljiviji bio je Borik...

Svjetlost - Zabok 90:99

Iako je ovo kolo ponudilo nekoliko zaista zanimljivih i neizvjesnih utakmica, najdramatičnije je definitivno bilo u Slavonskom Brodu. Domaćini su nakon uspješno izvedena dva slobodna bacanja Marića imali 78:76 u samoj završnici, ali Robert Lež u posljednjem napadu Zaboka postiže koš iz prodora za 78:78. Fenomenalni Luka Petković pokušao teškim šutem sa sirenom donijeti pobjedu Svjetlosti, ali susret je ipak otišao u produžetak. Tamo je prevagu gostima donio Pešut s dvije vezane trice pri rezultatu 80:80, od čega se domaćini do kraja nisu uspjeli oporaviti.

Vezane vijesti

Iako su Brođani na kraju poraženi, teško je Petkoviću oduzeti titulu prvog igrača susreta s obzirom na učinak od 34 poena, deset skokova i 11 asistencija. Kod pobjednika Lež je ubacio 24 poena uz po šest skokova i asistencija, dok je Pešut pridodao 14 poena.

Darda - Alkar 77:72

Niti nakon četvrtog prvenstvenog kola u 2011. Darda ne zna za poraz. Sa začelja stigli su već u gornji dio tablice i otvorili realne izglede za prolaz u Ligu za prvaka. U iznimno zanimljivom susretu presudan je bio prelazak iz treće u četvrtu četvrtinu kada domaćini rade seriju 11-0 i stječu prednost koju čuvaju do kraja. Doduše, Sinjani su uspjeli pred kraj smanjiti na 72:68, ali više od toga nisu mogli.

Ivan Krolo predvodio je Dardu s 22 poena, 11 skokova i pet blokada, dok je Zvonimir Ridl ubacio 14 poena uz sedam skokova. Najraspoloženiji kod Alkara bio je Ivica Radić s 23 poena i deset skokova.

Borik - Trogir 87:66

Skoro jedno poluvrijeme Trogirani su se držali egal u Jazinama, no serija 12:2 pred kraj druge dionice usmjerilo je daljnji tijek susreta. 12 poena razlike s poluvremena u nastavku je počelo brzo rasti, pa je već sredinom treće dionice pri rezultatu 61:36 pobjednik bio poznat. Jure Škifić s 28 poena i Jurica Ružić sa 16 poena i 11 skokova predvodili su Borik, dok je kod poraženih Luka Žitko ubacio 18 poena uz sedam skokova.

Kvarner 2010 - Dubrovnik 72:67

Iako su Dubrovčani otvorili susret s 11:0, domaćini nošeni raspucanim Hrvojem Puljkom do poluvremena su već imali dvoznamenkastu prednost. Puljko je već u tom razdoblju pogodio četiri trice iz četiri pokušaja i nagovijestio svoju veliku utakmicu. Gosti su se novom serijom vratili u igru odmah početkom nastavka, nakon čega se do samog kraja igralo u egalu uz mnogobrojne promjene vodstva. Na kraju se ponovno istaknuo Puljko koji je svojom šestom tricom nešto više od minutu prije kraja odveo Kvarner do 64:60. Gosti su do kraja još jednom dobili priliku izjednačiti, ali Oštrić je promašio pokušaj za tri poena, što je domaćinima otvorilo mogućnost za treće uzastopno slavlje.

Puljko je s 27 poena bez dvojbi najbolji igrač susreta, a pratio ga je Jugo s 11 poena. Gospare, koji utjehu mogu pronaći da su izgubili s manjom razlikom od one kojom su svladali Riječane u prvom dijelu prvenstva, je predvodio Oštrić s 19 koševa i šest skokova.

• Obrisan korisnik03.02.2011. u 19:11
    sramota za svjetlost... izgleda da ove godine neće biti ništa od lige za prvaka... možda je tako i bolje...