Ostali sportovi

Nije ni u Opatiji sve bajno

Ante Jukić • nedjelja, 30.01.2011.

Mursa PAN rezultatom 3:1 slavila je na gostovanju kod Zagreba, čime je stigla do 11. uzastopne pobjede u Superligi odbojkaša. Niti jedan, pak, bod u sezoni još uvijek nije osvojila Opatija.

Nakon pomalo neočekivane pobjede u Karlovcu prošlog tjedna, Zagrepčani su u svojoj dvorani dočekali Mursu s nadom kako upravo oni mogu nanijeti prvi ovosezonski poraz osječkoj momčadi. Zagreb je sjajno otvorio utakmicu, rezultatom 25:21 dobio je prvi set, no u nastavku dvoboja kvalitetnija gostujuća momčad ipak je posložila stvari na svoje mjesto. Drugi je set Mursa dobila s uvjerljivih 25:12, u trećem je bilo 25:20, dok je četvrti ponovno ponudio potpunu dominaciju Osječana (25:15) - za 11. uzastopnu pobjedu i već 31. bod u Superligi.

Lider prvenstva ovim je slavljem povećao prednost na ljestvici, s obzirom da je drugoplasirani Varaždin u svojoj dvorani osvojio "samo" dva boda protiv Siska. Poslije dramatično izgubljenog prvog seta (24:26), Varaždinci su relativno lako osvojili naredna dva (25:19, 25:25) i sve je tada upućivalo kako će sva tri boda ostati kod kuće. No, gosti se tada bude, s uvjerljivih 25:18 osvajaju četvrti set i odvode utakmicu u odlučujući peti, koji na kraju ipak pripada domaćinu (15:12).

Pobjeda protiv Siska zadržala je Varaždince na drugom mjestu, ali prednost ispred drugoplasiranog Daruvara sada je minimalna. Daruvarčani su u ovom kolu gostovali u Rijeci, gdje su ostvarili trijumf koji ih je približio na samo bod zaostatka (26-25) u odnosu na Varaždin. Iako su prvi set uvjerljivo izgubili (16:25), gosti u nastavku utakmice nisu pali, štoviše - sigurnom i dominantnom igrom Daruvar je u potpunosti razoružao svoje domaćine i stigao do osme pobjede u sezoni.

U preostala dva susreta 11. kola, pobjede su, očekivano, upisale domaće momčadi. Karlovac je s 3:1 nadvisio Šibenik, dok je Centrometal bio uvjerljiv protiv Opatije, koja još uvijek nije osvojila niti jedan bod u Superligi.