Vodeni sportovi

Galeb i Opatija bez krivog koraka

Maja Giljanović • ponedjeljak, 31.01.2011.

Nakon trećeg kola 1.B vaterpolske lige bez poraza su i dalje ostali samo Galeb i Opatija. Galeb je protiv Zagreba slavio 20:12 i gostima zadao i treći poraz u tri susreta, a Opatija je tijesno pobijedila Biograd.

Derbi susret trećeg kola 1.B vaterpolske lige odigrali su nakon dvije utakmice neporaženi Biograd i Opatija, utakmica je ponudila široku lepezu lijepih poteza, a punim se plijenom na koncu osladila gostujuća ekipa (12:11).

1.B liga, 3. kolo

Delfin - Kruna-Osijek 18:7
Siscia - Zadar 11:13
Biograd - Opatija 11:12
Galeb - Zagreb 21:12

Opatijci su pobjedom u Šibeniku preskočili Biograd na drugom mjestu na tablici i za leđa gledaju samo Galebu koji u Makarskoj nije imao težak zadatak protiv mlade momčadi Zagreba. Ni perspektivni juniori Mladosti na kaljenju u VK Zagrebu nisu pomogli gostima, Galeb je nakon 20:7 protiv Kruna-Osijeka i drugu utakmicu uzastopce prebacio kvotu od 20 golova, ovog puta slavili su 21:12.

8.Kruna-Osijek 3 0 0 3 -32 0

Zadar je u Sisku na poluvremenu gubio 4:8, ali u nastavku su igrači trenera Gorana Jovančevića preuzeli konce igre u svoje ruke. Treću su četvrtinu dobili 7:2, četvrtu 2:1 i drugu pobjedu u tri kola izborili rezultatom 13:11.

U dvoboju momčadi bez bodova bolji od Kruna-Osijeka bio je Delfin. U Sisak zbog bolesti nije otputovalo šest standardnih igrača Kruna-Osijeka i ne čudi da ih je i treću utakmicu uzastopce nakon 12:20 protiv Biograda i 7:20 protiv Galeba snašla ista sudbina. Delfin je na poluvremenu vodio 7:2, nakon treće četvrtine 14:3, a na koncu su gosti koliko-toliko sačuvali obraz i smanjili na 7:18.