Luda kuća u Rennesu

Maja Giljanović • utorak, 01.02.2011.

Vodio je Rennes u osmini finala Coupe de Francea 1:0 pa je drugoligaš Reims preokrenuo na 1:3 pa se desetak minuta prije kraja utakmice Rennes vratio na 3:3. Reims je u 90. minuti pogodio stativu, Rennes u drugoj minuti nadoknade zapucao jedanaesterac, a promašili su domaćini penal i u trećoj minuti prvog produžetka. Odluka je na koncu pala u petoj minuti prvog produžetka, Thonnel je pogodio za 4:3 i nekadašnjem velikanu osigurao četvrtfinale.

U 37. minuti Boukari osigurava vodstvo Rennesu, ali samo tri minute poslije Amalfitano rezultat vraća na početak. U 54. i 65. minuti Toudic i Courtet zabijaju za 1:3 Reimsa i nagovještaju senzaciju, ali ovog puta na Rennesu je da pokaže karakter i to igrači Rouge et Noira i čine.

Pogodio je i trener Frederic Antonetti koji je u 57. minuti povukao Lemoinea i na travnjak poslao Leroyja, a 36-godišnji veteran mu se odužio u 71. minuti golom za 2:3 i još jednom u 78. minuti golom za 3:3.

Vezane vijesti

u 86. minuti meč-loptu za Rennes u bunar baca Brahimi koji sam ispred golmana šalje loptu izvan okvira gola, u 90. minuti Toudicov volej za pobjedu Reimsa zaustavlja stativa, a u drugoj minuti nadoknade jedanaesterac koji je izborio i na koncu zapucao Brahimi golman gostiju Agassa brani i šalje momčadi u produžetke.

U 92. minuti lopta Leroyja pogodila je u ruku Tacalfreda i sudac se nije dvoumio nego je u manje od pet minuta još jednom pokazao na bijelu točku za Rennes, ali ponovno se u junaka prometnuo Agassa i ovog puta skinuo penal Leroyja!

Dvije minute poslije propušteno se Rennesu obilo o glavu, Thonnel se našao u pravo vrijeme na pravom mjestu, pucao, pogodio malu mrežu i prevario Carrassoa za novi prekret i na koncu pobjedu nekadašnjeg velikana od 4:3.

Reims je jedan od najvećih francuskih klubova: šesterostruki je prvak Francuske, dvostruki pobjednik Kupa, pobjednika Liga-kupa i dvostruki finalist Kupa prvaka, ali trofej nije osvojio gotovo četiri desetljeća - 1962. posljednji je put bio prvak.

Četvrtfinale su izborili i Lorient i Angers. Lorient je u drugom poluvremenu golovima Gameira (2) i Diarre slomio otpor drugoligaša Metza, a u posljednjih 20 minuta preko Charbonniera i Dorea drugoligaš Angers je pobijedio trećeligaša Strasbourg.

U srijedu Sochaux gostuje kod petoligaša Chamberyja, PSG kod četvrtoligaša Martiguesa i Nice kod četvrtoligaša Drancyja, Lille dočekuje drugoligaša Nantes i Nancy drugoligaša Le Mans.

Coupe de France, osmina finala:
Rennes - Reims (2) 3:3 (3:4 nakon produžetaka), Lorient - Metz (2) 3:0, Angers (2) - Strasbourg (3) 2:0