Chambery za povijest

Maja Giljanović • srijeda, 02.02.2011.

Prvi put u povijesti Coupe de Francea jedan je petoligaš nanizao tri prvoligaša: nakon što je na jedanaesterce prošao Monaco i Brest Chambery je Sochaux pobijedio 2:1 i izborio plasman u četvrtfinale.

Chambery je nakon Monaca (3:2 na jedanaesterce) i Bresta (4:3 na jedanaesterce) izbacio i Sochaux i postao prvi petoligaš u povijesti Coupe de Francea od 1918. godine kojem je pošlo za rukom izbaciti tri prvoligaša uzastopce.

Chambery je u prošlom ligaškom kolu odigrao 1:1 protiv izvjesnog Saint-Marcela, ali u osmini je finala Kupa dvostrukog pobjednika (1937. i 2007.) slomio u drugom poluvremenu.

Vezane vijesti

Da stvar za Sochaux bude još poraznija Ideye je goste u 21. minuti doveo u vodstvo, ali u nastavku su igrači Francisa Gillota odigrali bezidejno. Chambery je preuzeo konce igre u svoje ruke i inicijativu oplodio u posljednjih pola sata.

Fabien Tissot-Rosset je u 61. minuti iz voleja probio Crosa za 1:1, a pogodak za prolaz Chamberyja u četvrtfinale krasno je postigao Aissa Yahia Bey: primio je loptu na 30 metara, silovito odapeo i ostavio golmana Sochauxa u čudu.

Sochaux je u 90. minuti imao produžetke na pladnju, ali Perquis je na oduševljenje 4,000 navijača na rasprodanom Stade Municipalu loptu poslao tik pored okvira gola Bemenoua.

U četvrtfinalu je i branitelj naslova PSG. Parižani su gostovali kod četvrtoligaša Martiguesa i nakon 20 minuta bili u dobitnoj poziciji, Hoarau im je u 15. osigurao vodstvo, a Dembele je pet minuta poslije zbog prekršaja na Chantomeu zaradio izravni crveni karton. PSG se, međutim, uljuljkao i Martigues je u nadoknadi poluvremena preko Biakoloa vratio rezultat na početak. Odolijevao je četvrtoligaš i 20 minuta drugog poluvremena, ali igrač manje na koncu je došao do izražaja i golovima Luyindule u 65. minuti i u 79. i 90. minuti ponovno Hoaraua PSG je izborio sljedeću rundu.

Nice je golom Mouniera slomila otpor četvrtoligaša Drancyja, drugoligaš Le Mans je preko Cissea u 89. minuti izbacio Nancy, a kroz ušicu igle se na jedanaesterce protiv drugoligaša Nantesa provukao Lille.

Coupe de France, osmina finala:
Chambery (5) - Sochaux 2:1, Martigues (4) - PSG 1:4, Nancy - Le Mans (2) 1:2, Drancy (4) - Nice 0:1, Lille - Nantes (2) 1:1 (3:2 nakon jedanaesteraca)