Ante Zovko • srijeda, 02.02.2011.

Rezervna postava Barcelone ne samo da je obranila prednost 5:0 iz prve utakmice polufinala Kupa kralja nego ju je i s 3:0 podebljala protiv (opet) nemoćne Almerije. U finalu je moguć novi El Clasico ako Real Madrid obrani prednost iz prve utakmice protiv Seville.

Barcelona je ubila neizvjesnost još u prvoj utakmici. 5:0 protiv prvaka teško bi mogao preokrenuti bilo koji klub na svijetu, a kamoli Almeria koja spašava prvoligaški status.

Zato je Barcelona krenula u potpuno izmijenjenom sastavu u odnosu na subotnje gostovanje kod Herculesa. Samo su Dani Alves i Sergio Busquets bili starteri iz te utakmice koji su i večeras krenuli od prve minute.

Domaća publika davala je snažnu potporu svojim ljubimcima da pokušaju uzeti bar minimalnu pobjedu protiv slavnog protivnika, ali Barcelona i bez glavnih poluga svoje igre nije odustala od svoje tradicionalne igre.

Kontrolirala je posjed lopte, Almeria je pokušavala nešto eventualno iskombinirati, ali uspjela je tek primiti pogodak. U 35. minuti Adriano je dobio loptu od Afellaya i napravio slalom na lijevoj strani napada, postavivši ukupno 6:0 odmjerenim udarcem pokraj Estebana.

Strpljivo čuvanje lopte i traženje prilike za kobni udarac isplatili su se Barceloni opet u 56. minuti. Thiago je proigrao Alvesa na desnoj strani, ovaj nabacuje, a mladi napadač fantastičnim udarcem glavom postavlja 2:0.

Rezervna postava Barcelone odlučila je se pokazati u najboljem svjetlu pa nije poštedila Almeriju rezultatski ni u uzvratu. Treći pogodak djelo je igrača utakmice Afellaya u 66. minuti koji je tako proslavio svoj prvijenac u novom klubu nešto više od mjesec dana poslije dolaska i zaključio ovu polufinalnu priču.

Finale Kupa kralja igra se 20. travnja, a Barcelona će ići na zvučnog protivnika. Saznat će ga kasnije večeras poslije susreta Real Madrida i branitelja naslova Seville. Domaćin brani prednost 1:0 sa Sanchez Pizjuana.

• Obrisan korisnik04.02.2011. u 19:33
    Bojan me zabrinjava... protiv celte se isto nafulavao :S al svaka čast dečki, netrebamo se zabrinjavat za budučnopst Barcelone NAPRIJED BARCA !
  • Obrisan korisnik03.02.2011. u 08:55
    ja bi ipak pričeka kraj sezone za iznositi takve ocjene.. igraju prebolesno dobro, ali strah me da ne uđu u finale s Realom preopušteni i presamouvjereni.. mislin da je poanta u tome da zadrže dozu skromnosti ka i dosad i da ne umisle da su bogovi..
  • Obrisan korisnik03.02.2011. u 08:40
    Prvotimci, zamjene, ma svi su bogovi, ovo je razvaljotka kakva se nije nikad vidila u svitu baluna, i to već treću godinu. Kad pogledan nakon barce tekmu reala pa to je nevjerovatna razlika u korist barce, onih 5 golova u derbiju je ipak skroz realan odnos snaga.
  • Obrisan korisnik03.02.2011. u 07:37
    Dobra partija, Affelay odličan, ne ustručava se šutnuti kad mu se ukaže prilika, sinoć je bia dosta pokretljiv, definitivno igrač utakmice.. Thiago standardno dobar.. Adriano zabia lipi gol.. A u četvrtom misecu poslastica, dva classica u razmaku od 3-4 dana..
  • Obrisan korisnik03.02.2011. u 01:24
    Budućnost je svjetla,momci igraju "ko veliki".