Premiership, 26. kolo, 05.02.2011, 13:45 h
Stoke City 3:2 Sunderland
Sunderland

Huth u nadoknadi za pobjedu Stokea

Marin Vuković • subota, 05.02.2011.

Sunderland je na gostovanju u Stokeu dvaput imao prednost, ali je pogotkom Roberta Hutha u sudačkoj nadoknadi ostao bez ijednoga boda. Stoke City je s ukupnih 3:2 prekinuo niz od dva uzastopna poraza.

Steve Bruce i igrači Sunderlanda imat će za čime žaliti nakon utakmice u kojoj su sva tri pogotka primili iz prekida, uz poneku sumnjivu sudačku odluku. Gosti su u dva navrata, početkom prvog i početkom drugog poluvremena imali prednost od jednog pogotka, ali su je na kraju ispustili i Stoke Cityju prepustili sva tri boda.

Sunderland je odlično otvorio utakmicu i golom Kierana Richardsona došao do pogotka i ranog vodstva. Međutim, kako to već obično biva u utakmicama Stoke Cityja, uslijedila je kanonada ubačaja rukom Roryja Delapa, nakon kojih je u šesnaestercu gostiju redovito nastajao kaos.

Iz jednog takvog, u 32. minuti, Stoke City je došao do izjednačujućeg pogotka, a strijelac je bio John Carew nakon dosta sumnjive situacije u kojoj je po svemu sudeći Huth igrao rukom. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, a potom je drugi dio ponovno odlično otvorio Sunderland.

Asamoah Gyan je iskoristio lošu obrambenu reakciju Roberta Hutha, uzeo mu loptu i smjestio je iza leđa domaćeg vratara. Međutim, do kraja utakmice ostalo je previše vremena, a svaki prekid stvarao je dosta nereda u šesnaestercu gostiju.

Sve do 83. minute Sunderland je odolijevao, a tada je Huth ispravio svoju pogrešku s druge strane terena i izjednačio na 2:2. Konačno, u trećoj minuti sudačke nadoknade, isti je igrač nakon još jednog prekida i ubačaja u peterac skrenuo loptu u mrežu Sunderlanda za preokret i 3:2.