Vodeni sportovi

Primorje bez bodova u Zagrebu

Tea Lokas • subota, 05.02.2011.

10. kolo Jadranske vaterpolo lige donijelo je derbi između riječkog Primorja i zagrebačke Mladosti, a iz tog susreta kao pobjednici izišli su Žapci upisavši tijesnu pobjedu od 12:11 na bazenu pored Save...

Mladost - Primorje EB 12:11 (2:1, 4:2, 3:5, 3:3)

Jadranska vaterpolo liga, 10. kolo
Gledatelja: 700

Mladost: Pisk, Vukičević 1, Perić, Letica, Petković 2, Živković, Udovičić, Brlečić, Karač 1, Muslim 4, Hinić 3, Buljubašić, Pavić, Lončar 1. Trener: Emil Nikolić.

Primorje EB: Car, Glavan 1, Paškvalin, Krapić 2, De. Varga 2, Franković, Tiškivski, Jelača 1, Da. Varga, Barać, Beltrame, Garcia 5, Brala, Križman. Trener: Zoran Roje.

Igrač više: Mladost 7/10, Primorje 6/12
Peterci: Mladost 1/1, Primorje 0
Suci: Brguljan (Prčanj), Štampalija (Šibenik)

Derbi Jadranske vaterpolo lige odigrao se u bazenu na Savi, a glavni protagonisti bili su domaća momčad Mladosti i vodeći u poretku na regionalnoj tablici - Primorje. Zagrebačka momčad vodila je "kolo" kroz cijeli tijek utakmice i zasluženo uzela prve bodove ove sezone izvrsnim Riječanima.

Nakon poraza u šestom kolu Eurolige, Primorje se moralo suočiti s još jednom lošom izvedbom protiv domaćeg rivala. Žapci su upravljali utakmicom sve do posljednje četvrtine kada se učinilo kao da Primorje može uhvatiti bod, no domaćini su se pribrali i okončali utakmicu minimalnom prednošću od 12:11.

Na poluvremenu je rezultat iznosio 6:3 u korist Mladosti, a oko prednosti od +3 vrtio se susret i u trećem dijelu sve do posljednjih par minuta kada na scenu dolazi "riječki Španjolac". Na početku posljednje četvrtine Garcia je gotovo samostalno doveo Riječane na 9:9, no to je bilo i ostalo jedino izjednačenje u susretu.

Posljednji pogodak za Mladost postigao je Muslim (12:10), dok je za Primorje Jelača smanjio na 12:11, kako je i ostalo zapisano na semafor.

Prvo ime utakmice s pet pogodaka bio je Xavier Garcia, dok su za Mladost po četiri i tri postigli Muslim i Hinić.

• Obrisan korisnik06.02.2011. u 03:09
    e i čestitke riječanima na odličnoj utakmici, posebice garcie. nije se moglo protiv više sile
  • Obrisan korisnik06.02.2011. u 03:08
    a što je to jug lani puno kikso, i kup i prvenstvo su završili u gružu, a u euroligi je bio 6. uzastopni nastup na final4-u gdje je koganov uvelike utjecao da ne bude i finale s reccom ponovo.
  • Obrisan korisnik06.02.2011. u 03:01
    svi su gladni, a vjeruj mi pogotovo moj jug. svima puno srece, ali nadam se da moji nece kiksat ove godine ko lani. vracaju se kante u gruz, a u ligi prvaka sto dalje mozemo, po mogucnosti finale s reccom ili mladosti.
  • cimbo05.02.2011. u 23:13
    Muslim definitvo prvo ime Mladosti ove sezone.