Borik pao u Dubrovniku

Branko Barić • nedjelja, 06.02.2011.

Subotnji program 14. kola domaćeg košarkaškog prvenstva ponudio je nekoliko zanimljivih obračuna. Najneizvjesnije bilo je u Zaboku gdje je Kvarner propustio dokopati se trećeg mjesta na tablici. Na drugom je sada sam Alkar koji je pobijedio Dubravu i iskoristio posrtanje Borika u Dubrovniku...

Zabok - Kvarner 2010 73:70

Košarkaši Kvarnera propustili su veliku priliku za pobjedu na gostovanju kod Zaboka. U susretu koji je svih 40 minuta bio maksimalno izjednačen, odluka je pala u samoj završnici. Pri rezultatu 70:70 Rijačani su se odlučili na osobnu pogrešku kako bi oni imali priliku za posljednji napad. Igor Peklarić je tako završio na crti slobodnih bacanja, odakle je pogodio prvo i promašio drugo. Na nesreću gostiju koji nisu uspjeli iskontrolirati skok lopta se odbija u aut za domaćine, pa ubro slijedi nova osobna pogreška. Filip Kraljević pogađa oba slobodna bacanja, dok na drugoj strani Rudolf Jugo u posljednjoj sekundi promašuje šut za produžetak.

Prvo ime susreta je Robert Lež koji je ubacio 28 poena, a pratio ga je Kraljević s 19. Kod poraženih Luka Puljko je ubacio 18 poena uz pet skokova.

Alkar - Dubrava 87:71

Alkar je na svom parketu bez većih problema svladao Dubravu. Gosti iz Zagreba bili su cijelu utakmicu u zaostatku, a jedino što su uspjeli malo zaprijetiti bilo je u trećoj četvrtini kada su došli na minus sedam. Sinjani su tad ponovno ubacili u brzinu više i odjurili do konačnih 16 poena razlike.

Ponovno je sjajan bio Ivica Radić s 23 poena i 15 skokova, dok su Željko Župić i Slavko Modrić ubacili po 15. Domagoj Bašić s 19 poena bio je najraspoloženiji na drugoj strani, a valja spomenuti i 14 poena Darija Šarića.

Dubrovnik - Borik 77:72

Pobjedom protiv Dubrave Sinjani su se osamostalili na drugoj poziciji na tablici, budući da je Borik u Dubrovniku doživio i svoj šesti prventveni poraz. Unatoč lošem šutu iz vana, Zadrani su u 33. minuti bili na 57:57, no Gospari ipak uspijevaju uzvratiti i pogocima Oštrića s crte slobodnih bacanja dvije minute prije kraja odlaze na 75:68 čime su riješili pitanje pobjednika.

Mislav Perić predvodio je pobjednike s 15 poena, dok su Oštrić i Došen dodali po 12. Na drugoj strani najefikasnisji s po 14 poena bili su Petani i Mikulić.