Dinamo s tri gola preko češkog suparnika

Borna Rupnik • nedjelja, 06.02.2011.

Dinamo je u svojoj trećoj utakmici na pripremama u Turskoj došao do druge pobjede, uz tri postignuta pogotka. Trener Vahid Halilhodžić, usprkos zadovoljstvu viđenim, najavljuje samo daljnji rad...

Hrvatski je prvak u sklopu svojih zimskih priprema u Turskoj već svladao BATE Borisov te remizirao sa Steauom, a u nedjelju se s druge strane terena našla češka Sigma. Igrači Vahida Halilhodžića uspješno su apsolvirali tu prepreku.

Nakon nekoliko neiskorištenih prilika, Dinamo je poveo u 27. minuti zahvaljujući golu Antuna Palića na dodavanje Matea Kovačića, a Ante Rukavina pobrinuo se za svojih "pet minuta slave" na utakmici na samom isteku prvog poluvremena.

Vezane vijesti

Naime, mrežu Čeha zatresao je lobom s centra igrališta, a Dinamov je posao deset minuta prije isteka vremena dovršio Andrej Kramarić za konačnih 3:0, samo dvije minute nakon što je ušao u igru.

Dinamov strateg prokomentirao je poslije susreta: "Bila je to još jedna fina utakmica, ali opet su me malo naljutile grubosti na početku. Mali Kovačić je dobio kopačkom u usta". Halilhodžić je, podsjetimo, bio ljut i na ponašanje igrača Steaue na terenu, pa se verbalno sukobio s rumunjskim trenerom.

"Kao trener ne mogu ostati hladan na takve situacije", dodao je, a istaknuo je na čemu se još planira raditi: "Nismo bili taktički najbolji. Još nas čeka puno rada, ali za ovu fazu priprema mislim da smo bili dobri".

Konkurencija za mjesto u momčadi je velika, a to ga raduje: "Pobjeda nam svima puno znači, najljepše je raditi i pobjeđivati. Ovi mladići pokazuju mnogo toga dobroga. Zato se nitko ne smije opustiti i misliti da ima zajamčenu poziciju. To je dobro jer im neće nedostajati motivacije".