Marin Pintur • nedjelja, 06.02.2011.

U nastavku 22. kola španjolske Primere, Real je na krilima Cristiana Ronalda lako pobijedio protivnike iz Sociedada, dok je Sevilla na svojem terenu kiksala protiv fenjeraša Malage.

Nakon poraza od Osasune, Real je bez većih problema uvjerljivo svladao imenjaka iz San Sebastiana. Opet je glavnu riječ u redovima Mourinhove momčadi vodio Cristiano Ronaldo te s nova dva pogotka trasirao put Reala prema novoj pobjedi.

Već nakon 18 sekundi igre Kaka je pucao pored gola s 20-ak metara, a već u sedmoj minuti Brazilac je postigao svoj drugi pogodak u ovoj sezoni preciznim udarcem iz srca kaznenog prostora.

Veliku prigodu su gosti imali već u sljedećem napadu. Casillas je loše odbio ubačenu loptu, najbliži je bio napadač Sociedada Raul Tamudo, međutim, trofejni vratar Reala je odlično reagirao i blokirao udarac Tamuda.

Prednost Reala je povećana u 21. minuti kada je Ronaldo preciznim udarcem po zemlji svladao vratara gostiju Brava, a do kraja prvog poluvremena Portugalac je bio u glavnoj ulozi. U 32. minuti je atraktivno pokušao petom, ali lopta je otišla pored gola. Šteta, bio bi to pogodak za pamćenje.

Gosti su opet zaprijetili preko Tamuda u 41. minuti, ali već u sljedećem napadu Ronaldo je postigao svoj 24. pogodak ove sezone u Primeri čime se izjednačio na ljestvici strijelaca s Messijem. Nakon ubačaja Ozila iz kornera, najbolji igrač Reala je glavom poentirao. Potom je malo nedostajalo da Kaka okruni lijepu akciju Adebayora, ali je njegov udarac s vrha kaznenog prostora završio na gredi.

Nogometaši Sociedada su do zasluženog pogotka ipak stigli u 72. minuti, ali strijelac je bio iz domaćih redova. Naime, loptu je iza Casillasa pospremio njegov suigrač Arbeloa. Dobra igra i angažiranost siječanjske prinove Reala, Adebayora, je okrunjena u 88. minuti kada je Togoanac iskoristio asistenciju Di Marie i došao do svog prvijenca u dresu Madriđana.

Sevilla je propustila osvojiti tri važna boda u borbi za mjesta u europskim natjecanjima iduće sezone. Posljednjeplasirana Malaga koja se zahvaljujući svježem kapitalu pojačala u prijelaznom roku je došla do remija na Sanchez Pizjuanu. Dvoboj Seville i Malaga nije bio atraktivan ni bogat prigodama, tako da je rezultat 0:0 i najrealniji.

Prva opasnija situacija je viđena pred vratima domaćina. Julio Baptista se našao u dobroj situaciji, ali je Palop bio uspješan. Sevilla je jedinu šansu u prvom dijelu stvorila neposredno prije odlaska na odmor, međutim Luis Fabiano nije bio dovoljno precizan. Do kraja dvoboja najopasnije su zaprijetili gosti, ali je udarac Silve obranio Andres Palop.

• Obrisan korisnik06.02.2011. u 23:31
    Kaka igra možda nešto kao i Messi tj. free role... kao što je cruiff spomenuo .... nego dobra partija, da uvijek kada Messi briljira odgovori ronaldo... drago mi je samo zvog Kake, i Kaka će biti i jedan od največih razloga zašto ću komentirat vaše stranice tj. članke realovca, jer obožavam Kaku... [više na forumu]
  • Bogomdani06.02.2011. u 22:59
    Realovci što igra Kaka trenutno? Lijevo krilo? Desno krilo? Ništa od navedenoga?
    Bogomdani
  • Obrisan korisnik06.02.2011. u 21:40
    Skužio sam da kad Barca igra prije Reala i ako Messi briljira onda C.R. također odigra jebeno.Njih dvojica ak ovak nastave završit će preko 40 golova samo u ligi
  • Obrisan korisnik06.02.2011. u 21:31
    ma i 2 boda su previše,Barca je jednostavno stroj
  • Obrisan korisnik06.02.2011. u 21:24
    Uvjerljiva pobjeda. Adebayor se dobro uklapa,zadnje 2 tekme 2 gola. Kaka ulazi u formu. Ronaldo prekinuo niz od 3 tekme bez gola. Ali 7 bodova je previse.