Mario Glasnović • nedjelja, 06.02.2011.

Barcelona je nastavila s nizom pobjeda. Na Camp Nou svladali su Atletico iz Madrida s 3:0, a sva tri pogotka postigao je Leo Messi. U drugome susretu večeri "fenjeraš" Levante je u gostima iznenadio Villarreal minimalnom pobjedom.

U derbiju kola Barcelona je dočekala neugodnu momčad madridskog Atletica. Katalonci su od prve minute dominirali i bili bolja momčad. Već u 17. minuti Leo Messi je doveo domaćine u vodstvo. Lijepim prodorom i udarcem s ruba šesnaesterca poslao je loptu iza vratara Atletica Davida de Gee.

Nakon manje od minute Iniesta dodaje loptu do Davida Ville koji gađa vanjski dio mreže. Nedugo poslije toga Dani Alves u šansu gura Messija koji ne uspijeva iskoristiti sjajnu šansu. Argentinac se iskupio u 28. minuti, nakon akcije Pedra i Ville lopta dolazi do Messija koji je ovaj put precizan i povećava vodstvo Barcelone na 2:0.

Gosti nisu imali puno šansi, najopasniji je bio Aguero koji se istaknuo s nekoliko solo prodora, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Victoru Valdesu. Još jednu dobru šansu pred kraj poluvremena imao je Villa, kojeg su milimetri dijelili od postizanja pogotka. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Barcelone od 2:0.

srušili rekord!

Barcelona je ovom pobjedom srušila rekord star 50 godina. Prije pola stoljeća momčad Reala je nanizala 15 uzastopnih pobjeda, a slavljem protiv Atletica Katalonci su došli do brojke od 16 pobjeda te srušili i taj slavan rekord.

U drugome dijelu trener Atletica ubacuje Diega Forlana umjesto Meride. Na samome početku veliki pljesak katalonske publike dobio je Messi kada se vratio u obranu i ukrao loptu svome sunarodnjaku Agueru te driblingom izbacio Filipea.

Sjajnu šansu Atletico je imao u 52. minuti kada je pucao Filipe, nakon lijepe akcije Reyesa, Aguera i Forlana, ali s gol crte izbija Pique.

Barcelona je najopasnije zaprijetila kada je Messi glavom sjajno pucao, a još bolje je obranio de Gea. Nekoliko minuta kasnije Pedro je odlično zaprijetio, ali njegov udarac je prošao pored gola.

Konačnih 3:0 svojim hat-trickom postigao je Leo Messi u 79. minuti. Argentinac je započeo akciju koju je udarcem nastavio Villa, lopta se uz malo sreće dokotrljala do Messija koji je bez problema pospremio u mrežu.

Gosti su imali nekoliko dobrih prilika, od kojih treba istaknuti pokušaj glavom Godina koji je bio neprecizan. Kasnije je na sličan način pokušao i Aguero, ali mreža se nije tresla. Na kraju je ostalo 3:0, a Barcelona je, do sutra, povećala prednost ispred Reala na deset bodova. Atletico je ovim porazom ostao na sedmome mjestu s 30 bodova.

U susretu koji je odigran ranije, Levante je u gostima iznenadio momčad Villarreala. Jedini pogodak na utakmici postigao je Valdo u 48. minuti, nakon što je iskoristio slabu reakciju gostujuće obrane te postigao pobjedonosni pogodak.

• Obrisan korisnik06.02.2011. u 20:17
    bravo jure, istina za taj momenat s čistim tacklingom agueru je pobra više aplauza nego za golove, čovik je genijalac btw ne vidin ništa loše da se spominje da je Barca najbolja jer to neće stvorit kiks, već upravo suprotno daje samopouzdanje igračima te veću odgovornost i ozbiljnost u radu
  • Obrisan korisnik06.02.2011. u 18:07
    meni je od cile utakmice najupečatljiviji bia onaj Messiev trk na početku 2.pol kad je do vrha svog 16erca ispratia Aguera, uzea mu loptu i fintom se riješia još jednog igrača.. to je ono što ga čini toliko boljim od C.Ronalda, njemu bi bilo ispod časti trčati za igračem na svoju polovicu.. za... [više na forumu]
  • irilov06.02.2011. u 16:28
    "samo oni koji pobjeđuju u kontinuitetu znaju koliko je to teško."   johan cruyff i zato nemojmo bit bahati nego uživajmo u ovome bajkovitom nogometnom tripu dok traje...i nadajmo se da će trajat... kako rećče šime luketin nekidan: barca-nogometna bajka.
    irilov
  • Captain Jack06.02.2011. u 11:47
    Strašno kakva partija
    Captain Jack
  • Obrisan korisnik06.02.2011. u 11:39
    Ode Messi na 40 golova,nevjerovatno,ovim tempom zabiće oko 65-70 komada.Pa to je upravo nevjerovatno i onda se nađu "pametni" da stavljaju nekakve "šnajdere,krojače i blic igrače" u kontekst sa Messijem koji je već sad neosporno najbolji "klubski" igrač... [više na forumu]