Primera División, 22. kolo, 06.02.2011, 21:00 h
Valencia 2:0 Hércules
Hércules

Valencia rutinski svladala Hercules

Maj Gašparac • nedjelja, 06.02.2011.

Nogometaši Valencije na domaćem su terenu svladali momčad Herculesa rezultatom 2:0. Valencija je od prve minute držala utakmicu pod kontrolom te na kraju bez većih problema upisala tri boda.

U šestoj minuti Valencija je prvi put zaprijetila, u prilici se našao Tino Costa koji puca s ruba šesnaesterca, no lopta odlazi visoko preko gola. Par minuta kasnije dalekometnim udarcem pokušao je i Éver Banega koji je pucao s više od 20 metara, ali i on je bio neprecizan.

Valencija je nastavila napadati, no Hercules se uspješno branio. Gostujuća momčad orijentirala se na čuvanje vlastitih vrata te nastojala dugim loptama pronaći Nelsona Valdeza koji je bio usamljen u napadu. U 30. minuti gosti su prvi put zaprijetili, Abel Aguilar uputio je opasan udarac s ruba šesnaesterca, no Valencijin vratar Vicente Guaita uspješno zaustavlja taj pokušaj.

U 38. minuti domaća momčad bila je vrlo blizu postizanja pogotka kada je, nakon udarca iz kuta, pucao Mehmet Topal, no pogodio je vratnicu. Valencija je povećala pritisak prema suparničkim vratima, a do pogotka dolazi u 43. minuti kada, na asistenciju Roberta Soldada, Artiz Adruiz spretno šalje loptu u mrežu. Neposredno nakon pogotka u dobroj se prilici našao napadač gostujuće momčadi Oliver Thomert koji je mogao vrlo brzo poravnati rezultat, ali njegov udarac je bio neprecizan, tako da se na odmor otišlo s prednošću Valencije od 1:0.

Šišmiši su svoju prednost povećali početkom drugog poluvremena. U 52. minuti, nakon što je prekršajem zaustavljen Soldado, Tino Costa iz slobodnog udarca povećava prednost domaćina na 2:0. Nakon što su postigli drugi pogodak, nogometaši Valencije smirili su igru i ostatak susreta odigrali u nižoj brzini.

Igrači Herculesa pokušavali su smanjiti zaostatak, no nisu uspjeli probiti Valencijinu obranu. Najbliže su bili postizanju pogotka u 82. minuti kada je izvrsno pucao Matías Fritzler, no njegov udarac obranio je Guaita. U 87. minuti pokušao je iz slobodnog udarca Royston Drenthe, igrač Real Madrida na posudbi u Herculesu koji je u igru ušao u 63. minuti, ali ni njegov udarac nije bio precizan. Valencija je mogla i povećati svoju prednost u 88. minuti, ali veliku grešku gostujuće obrane nije uspio iskoristiti Soldado.

Ovom pobjedom Valencija nije napredovala na ljestvici, zadržala je četvrto mjesto, ali se približila na samo bod zaostatka za trećeplasiranim Villarrealom koji je, dan ranije, poražen na domaćem terenu od Levantea.

• du_zizou07.02.2011. u 12:23
    glavno da je taj Hercules nanio jedini poraz Barceloni u prvenstvu (možda čak i u sezoni).. 2-0 nasred Camp Noua.. čudan je taj nogomet :D