Lille kiksao, Lyonu remi bez Lovrena

Mario Glasnović • nedjelja, 06.02.2011.

Današnjim utakmicama kompletirano je 22. kolo francuskog prvenstva. Najveće iznenađenje je remi vodećeg Lilla u gostima kod Auxerrea, dok je Toulouse je kod kuće bez većih problema svladao Monaco. Lyon je bez našeg Dejana Lovrena remizirao kod kuće protiv neugodnog Bordeauxa.

Vodeća momčad Le Championnata gostovala je kod ovogodišnjeg sudionika Lige prvaka, šesnaestoplasiranog Auxerrea. Lille je u vodstvo doveo najbolji strijelac lige Moussa Sow. 25-godišnji Senegalac je u devetoj minuti postigao svoj 16 pogodak ove sezone.

Iako je Lille većinu vremena kontrolirao loptu i tempo, uputili su samo jedan udarac prema vratima Oliviera Sorina. Auxerre je do izjednačenja došao četiri minute prije kraja, kada je poljski branič Dariusz Dudka postavio konačnih 1:1.

Osmoplasirani Toulouse je kod kuće dočekao momčad Monaca koja opasno "visi" u zoni ispadanja. Junak susreta bio je veznjak Toulousea i povremeni francuski reprezentativac Moussa Sissoko, koji je s dva pogotka, oba u drugome poluvremenu, nanio sedmi poraz momčadi iz Kneževine.

Najzvučniji susret ovoga kola odigran je na Gerlandu gdje je Lyon ugostio neugodni Bordeaux. Momčadi koje su se prošle godine susrele u četvrtfinalu Lige prvaka ne stoje najbolje u domaćem prvenstvu. Lyon je šesti, a Žirondinjci se nalaze na devetom mjestu.

Utakmica je završila bez pogodaka. Iako su domaćini bili bolja momčad, Bordeaux je uspio izvući bod s Gerlanda. Lyon je ovim remijem nastavio s padom forme, u zadnjih deset dana su ispali iz kupa od Nice te iznenađujuće izgubili od Valenciennesa u gostima. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije konkurirao za momčad Lavova. U sljedećem kolu Lyon gostuje kod St. Etiennea, a Bordeaux dočekuje Caen.

• cameosis07.02.2011. u 13:15
    psg nikad bliže naslovu ... ali bila bi ludnica da st. etienne pokupi prvenstvo i izgradi prednost broja naslova nad ostalima -- alternativno marseille, naravno. :)