Uvjerljive pobjede Athletica i Getafea

Josip Piršljin • subota, 05.02.2011.

U 22. kolu španjolskog nogometnog prvenstva odigrano je prvih pet utakmica u kojima su visoke pobjede izborili Athletic Bilbao i Getafe, a minimalnim slavljem do nova tri boda došla je i Almeria. Osasuna i Mallorca su podijelili bodove, a bez pobjednika je završio i susret Zaragoze i Racinga.

Almeria je nakon tri uzastopna poraza došla do domaće pobjede nad petoplasiranim Espanyolom i time uzela vrlo vrijedna tri boda koja joj trebaju u borbi za ostanak u Primeri. Domaći su vrlo rano došli do uvjerljive prednosti, a prvi je zabio Marcelo Silva u petoj minuti. Samo dvije minute kasnije Almeria povećava svoje vodstvo pogotkom Kalua Uchea, a na visokih 3:0 povisuje Hernan Bernardello.

Gosti iz Barcelone, koji se bore za europske pozicije, rezultat su smanjili u 34. minuti preko Verdua i sa zaostatkom od 3:1 otišli na predah. Ubrzo nakon početka drugog dijela gostujuća momčad uspjela je doći do drugog pogotka preko Alvara Vazqueza, no do potpunog povratka u utakmicu Espanyol ipak nije došao.

Athletic Bilbao je na svom terenu upisao i četvrtu prvenstvenu pobjedu zaredom. Slavili su protiv Sportinga iz Gijona u čijem je sastavu Mate Bilić igrao u drugom poluvremenu. Domaći su poveli pogotkom Davida Lopeza u 16. minuti iz jedanaesterca kojeg je skrivio Gregory Arnolin i pritom zaradio drugi žuti karton i isključenje. Nakon toga nogometaši Athletica krenuli su po povećanje prednosti, a to se dogodilo 12 minuta kasnije kada se u strijelce upisao Gaizka Toquero. Konačnih 3:0 postavlja Fernando Llorente pogotkom 15 minuta prije kraja susreta.

Getafe je pred svojim navijačima došao do uvjerljive pobjede protiv Deportiva iz La Corune. Veliki dio posla domaći nogometaši napravili su već u prvom poluvremenu kada su postigli tri pogotka. Najprije je Adrian Colunga zabio u 19. minuti, a svoj drugi gol na utakmici postiže sedam minuta kasnije. Do predaha u strijelce se još upisao Miku. Madriđani su i u nastavku susreta igrali mnogo bolje, te su povećali vodstvo na 4:0 preko Pedra Riosa, a gosti su uspjeli tek smanjiti zgoditkom Rikija iz kaznenog udarca.

Osasuna je u dvoboju s Mallorcom tražila nove bodove kako bi pobjegla s donjeg dijela ljestvice, ali protiv ekipe Michaela Laudrupa došla je samo do remija. Igrači iz Pamplone odlično su otvorili susret jer su već u osmoj minuti imali prednost 1:0 nakon gola Miguela Flana. Ipak, Mallorca je izjednačila pred kraj prvog dijela, a strijelac je bio Gonzalo Castro. U nastavku susreta nije bilo pogodaka, te je konačni rezultat ostao 1:1.

Zaragoza i Racing Santander su također podijelili bodove u utakmici koja je završila rezultatom 1:1. Racing je poveo u 14. minuti zgoditkom Christiana Salasa, a izjednačenje domaćim nogometašima donio je Nizozemac Said Boutahar pet minuta prije poluvremena. Ovim remijem obje momčadi su ostale na samo pet izborenih pobjeda u dosadašnjem dijelu prvenstva.

• Cantera08.02.2011. u 00:16
    Pobjeda komotna, jedino mi se nije svidjelo što su u drugom kod 2:0 previše (po mom mišljenju) prepustili inicijativu Gijonu. Al dobro je, samo naprijed, nadam se da će se dobra forma što duže zadržati, pa nagodinu Bilbao u euronatjecanjima negdje blizu nas da se ide na utakmicu!
    Cantera
  • Obrisan korisnik06.02.2011. u 08:13
    Bravo carevi!!! Svaka čast!!! Blizu ste Lige prvaka, samo još malo!!! Ali ako i ne bude LP, nema veze, glavno da se borite!!!