Bundesliga, 21. kolo, 06.02.2011, 17:30 h
Eintracht Frankfurt

U Freiburgu bez pobjednika

Damir Žbulj • nedjelja, 06.02.2011.

Nakon što je susret HSV-a i St. Paulija odgođen zbog vremenskih nepogoda i kiše koja već dva dana neprestano pada u Hamburgu, posljednji susret 21. kola njemačke Bundeslige odigrali su Freiburg i Eintracht iz Frankfurta.

Freiburg je u susret ušao bez poraza u posljednjih šest susreta, uz tri pobjede i tri neodlučena rezultata te je protiv Eintrachta, koji je poražen u posljednja tri uzastopna dvoboja bio lagani favorit. Prethodni susret ovih protivnika u prvom dijelu sezone završio je minimalnom pobjedom Freiburga, bilo je 0:1.

Prvih 20-ak minuta susret proteklo je bez pravih prilika uz laganu dominaciju domaćeg sastava, ali do prve izrazite šanse za postizanje pogotka stigli su gostujući nogometaši. Tzavellas je u 22. minuti odlično ubacio na peterac domaćih, kapetan Eintrachta Ochs dolazi do lopte, puca prema vratima, ali vratar Baumann sretno i spretno šalje loptu u korner.

Domaći su zaprijetili u 32. minuti. Slobodan udarac sa 17 metara izveo je Bastians, ali lopta se od živog zida odbija u korner. U 40. minuti udarac iz daljine isprobao je Schwegler, ali lopta odlazi malo iznad vratnice gola Freiburga.

Prije odlaska na odmor gosti su bolja ekipa na terenu. U 42. minuti jedno opasno ubacivanje na peterac Freiburga Makiadi, u posljednji trenutak, izbacuje u novi korner. Dvije minute prije poluvremena Jung je prošao po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, ali udarac Ochsa s desetak metara odlazi preko gola Freiburga.

Za prvu priliku u nastavku čekalo se do 57. minute, a zaprijetili su domaći nogometaši. Makiadi je potegnuo s 25 metara, ali lopta je otišla malo iznad grede. Eintracht je uzvratio u 65. minuti. Ubacivanje Tzavellasa, s polovice terena, odlično prati Gekas, glavom pokušava prebaciti loptu preko istrčalog vratara Baumanna, ali njegov udarac odlazi iznad gola domaćih.

Utakmica je u tim minutama malo živnula te je samo dvije minute nakon prilike Gekasa, opasno i na drugom kraju terena. Ubacivanje Bastiansa iz slobodnog udarca, Cissé, glavom s pet metara, šalje loptu malo pored vratnice Nikolova.

Makiadi je Freiburg propustio dovesti u vodstvo 15 minuta prije kraja susreta. Nakon kratke kombinacije poslije kornera, ubačenu loptu s lijeve strane ne uspijeva glavom pospremiti u mrežu.

Gosti su najizgledniju priliku imali deset minuta prije kraja. Franz je pucao s 20-ak metara iskosa s desne strane, ali Baumann, vrhovima prstiju, loptu odbija u gredu. Inicijativu gostiju Gekas je propustio kapitalizirati šest minuta prije kraja susreta. Ochs ga je pronašao u kaznenom prostoru, ali Grk nije bio dovoljno precizan da svlada Baumanna.

Susret momčadi u kojima igraju drugi (Cisse s 15 golova) i treći (Gekas s 14 pogodaka) strijelci dosadašnjeg dijela prvenstva završio je, iznenađujuće, bez pogodaka, a naš Zvonko Pamić je kod domaćih cijeli susret odgledao s klupe. Freiburg je ovim bodom ostao na šestom mjestu prvenstvene ljestvice, a u idućem kolu gostuju kod Schalkea. Eintracht je ovim bodom povećao svoj konto na 27 bodova te se nalazi na desetom mjestu bundesligaške tablice. Iduće kolo u goste im dolazi Bayer iz Leverkusena.