Bundesliga, 21. kolo, 05.02.2011, 18:30 h
Borussia M'gladbach 2:3 Stuttgart
Stuttgart

Stuttgartu vrlo uzbudljivi derbi začelja

Borna Rupnik • subota, 05.02.2011.

Borussia iz Mönchengladbacha ni u derbiju začelja nije uspjela doći do prve prvenstvene domaće pobjede. Bolji je bio Stuttgart, premda je domaćin na poluvremenu imao 2:0...

Subotnji bundesligaški program zaključili su u Mönchengladbachu domaća Borussia i Stuttgart. U derbi začelja obje su momčadi ušle s istih startnih pozicija, odnosno 16 bodova na kontu, i saznanjem da im zona spasa bježi čak šest bodova.

Do 29. minute viđeno je dosta nervoze i pogrešaka, a onda su se obradovali Borussijini navijači jer je Dante pogodio glavom za 1:0. Dobro im je postalo još bolje samo dvije minute poslije, kada je Reus upisao svoju drugu asistenciju, a De Camargu je pripao najslađi, a ovoga puta i najlakši dio posla za 2:0.

Stuttgart je stoga na poluvremenu bio prisiljen nešto mijenjati. Bruno Labbadia na teren je poslao Kuzmanovića i Hajnala, a buđenje je ubrzo urodilo plodom.

U 51. minuti Harnik dostavlja loptu Pogrebnjaku za smanjenje rezultata, a u 56. minuti Harnik i sam postaje strijelac, nakon što ga je poslužio Boka te vraća rezultat u egal (2:2).

Borussije u tim trenucima kao da ni nije bilo na terenu, ali je domaći sastav barem malo trgnuo poništeni pogodak Idrissoua. Tako se u završnicu ušlo potpuno neizvjesno i ravnopravno, a tri minute prije kraja Dante je srušio Pogrebnjaka u kaznenom prostoru i pritom zaradio drugi žuti karton.

Gebhart je mirno pogodio s bijele točke i osigurao zlata vrijednu pobjedu Stuttgartu, a Borussiju ostavio na sasvim drugom kraju poretka od imenjaka iz Dortmunda - na dnu.