Mario Glasnović • subota, 05.02.2011.

21. kolo njemačkog prvenstva možemo nazvati kolom domaćina. U čak četiri od pet utakmica gosti su potpisali kapitulaciju. Najviše treba istaknuti poraze Bayerna i Bayera koji nisu uspjeli iskoristiti jučerašnji remi Borussije protiv Schalkea. Remi Mainza protiv Werdera također je približio naslov prema Dortmundu.

Aktualni prvak neće po dobrome pamtiti momčad Kölna. Ove sezone su im otkinuli čak pet bodova i time umanjili šanse u borbi za naslov prvaka. Bayern je poveo u 22. minuti kada je Thomas Müller sjajno pronašao Marija Gomeza koji je svojim 16. pogotkom sezone doveo Bavarce u vodstvo. Na 2:0 povisio je Hamit Altintop koji je prekrasnim udarcem s ruba šesnaesterca matirao bivšeg vratara Bayerna, Michaela Rensinga.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio Köln. Najprije je Lukas Podolski šutirao, ali je promašio za nekoliko centimetara. Pritisak domaćina se isplatio, u 55. minuti Christian Clemens je smanjio na 2:1. Köln je odlično odigrao drugo poluvrijeme, a svoju dobru igru materijalizirali su s tri pogotka. Junak domaćina bio je Milivoje Novakovič koji je s dva pogotka, u 62. i 73. minuti, donio pobjedu domaćinima. Mato Jajalo ušao je u igru u 80. minuti, a Miro Varvodić sjedio je među pričuvama. Danijel Pranjić odradio je cijeli susret, napadački solidno, a u obrambenoj se fazi uklopio u sivo izdanje svoje momčadi.

Hoffenheim je kod kuće svladao hrvatsku koloniju iz Kaiserslauterna. Domaćini su pogocima Sigurdssona, Rudyja i Ibiševića uzeli tri važna boda. Pogotke za goste su postigli Hoffer i Rodnei. Za Hoffenheim nije nastupio Josip Šimunić, a Boris Vukčević je ušao u 83. minuti. Kod gostiju su Ivo Iličević i Srđan Lakić odigrali vrlo dobrih 90 minuta, ali nisu uspjeli pomoći svojoj momčadi. Stiven Rivić grijao je klupu cijelu utakmicu.

Hannover je nastavio s dobrim igrama u prvenstvu. Kod kuće su svladali Wolfsburg s 1:0,a jedini pogodak postigao je Pinto u petoj minuti. Za goste su debitirala nova napadačka pojačanja, Tuncay i Helmes. Mario Mandžukić nije bio niti na klupi.

Jedini bod gostima u ovome kolu uzeo je Werder na gostovanju kod Mainza. Iako su domaćini poveli pogotkom Andrea Schürrlea i vodili cijelu utakmicu, Werder je u zadnjoj minuti pogotkom Pizarra uzeo bod iz ovog susreta. Hrvatski napadač Petar Slišković odigrao je za Mainz zadnjih 15 minuta susreta.

Bayer iz Leverkusena neočekivano je izgubio u Nürnbergu. Domaći su s 1:0 svladali goste, a jedini pogodak postigao je Eigler u 60. minuti. Domagoj Vida cijelu utakmicu je pratio s klupe.