Gorica do bodova u gostima

Ivana Strahija • nedjelja, 06.02.2011.

U prvom kolu nastavka Premijer lige, Gorica i CO Zagreb su jedini upisali gostujuće bodove. Neodigrana je ostala utakmica Splita i Dubrave.

Gorica je s +4 slavila u Karlovcu i time preskočila svoje domaćine na ljestvici Premijer lige. Već u prvom poluvremenu su gosti bili bolja ekipa, a domaćini su se na kratko vratili u utakmicu početkom drugog poluvremena. +2 međutim nije bilo dovoljno da preplaši Goricu, koja je na krilima svog najboljeg strijelca T. Vozaba (11 pogodaka) susret mirno privela kraju.

Buzet je bio izuzetno uvjerljiv protiv Medveščaka, a više od konačnih 27:21 to pokazuje 14:4 iz prvog poluvremena. Iako Medveščak nije teški protivnik, čini se da je momčad Buzeta dobro radila tijekom pripremnog razdoblja.

Vezane vijesti

Arena je s +5 slavila protiv Zameta, a momčad iz Pule je tak nakon napetog početka susreta uspjela doći do uvjerljivije prednosti na poluvremenu (18:14). U drugom je poluvremenu u jednom trenutku ta prednost otišla i na +8, a upravo je tu brojku najbolji strijelac susreta, Arenin Tomašev, upisao kraj svog imena.

Varteks di Caprio opet je bio dobar, ali do bodova u Bjelovaru nije došao. Iako su Varaždinci na poluvremenu imali +2 (14:16), desetak minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno domaćinima da preuzmu vodstvo i zadrže ga do kraja utakmice. Najbolji strijelac za domaće bio je Vuglač (7), a za goste Vidaček (8).

Zagreb CO i nakon Siska ostaje neporažen, a novi trener Ivica Obrvan uspio je sa svojim igračima svladati ekipu hrvatskog izbornika Slavka Goluže. Poreč pak je na svom parketu bio uvjerljiv protiv Moslavine, koja je posljednja na tablici.