Vodeni sportovi

Jug dvostruko bolji od Splićana

Tea Lokas • srijeda, 09.02.2011.

Jug je u 11. kolu Jadranske vaterpolo lige bez ikakvih problema preskočio splitski Jadran i upisao osmu pobjedu u regionalnoj ligi...

Jadran ST - Jug CO 7:14 (0:4, 3:4, 2:4, 2:2)

Split, Bazen na Poljudu
Jadranska liga, 11. kolo
Gledatelja: 300

Jadran ST: Kačić, Jelavić, Vukić 1, Vlaić, Gluhaić, Smodlaka 3, Kekez, Vuleta, Brnas, Peričić, Banovac 1, Visković 1, Koljanin 1, Divković. Trener: Mirsad Zajmović.

Jug CO: Nižić, Vranješ 1, Sutić 1, S. Sukno 4, Fatović 1, Seman 1, Macan 4, Bušlje 2, I. Sukno, Begović, Drobac, Obradović, Ivanković, Šutalo. Trener: Elvis Fatović.

Suci: Tomislav Copić (Šibenik), Mile Rebić (Split)

Rezultat 14:7 govori sam za sebe o trenutačnoj moći ovih dvaju klubova, a i njihovoj poziciji na tablici. Jug je ovu laganu pobjedu u Splitu zaradio stvorivši prednost od 8:3 već do poluvremena.

Tri pogotka Splićana do poluvremena postignuta su u drugoj četvrtini, da bi u trećoj dodali još dva, na što su Dubrovčani odgovorili s još četiri. Posljednjih osam minuta utakmice igralo se ravnopravno, no Jugaši su već puno prije ovu pobjedu imali u svojim rukama.

Prvo ime domaćina bio je Mile Smodlaka s tri postignuta pogotka, dok su kod Dubrovčana veći dio posla odradili Sandro Sukno i Marko Macan, svaki s po četiri pogotka.