Dinamov preokret za pobjedu na Drosini

Borna Rupnik • subota, 19.02.2011.

Dinamo je u prijateljskoj utakmici kojom se Istra 1961 predstavila svojim navijačima na novom stadionu slavio rezultatom 4:3, premda su domaćini poveli 2:0...

Na premijeri Istre 1961 na stadionu Aldo Drosina zagrebački je Dinamo pred oko četiri tisuće gledatelja pobijedio rezultatom 4:3 u utakmici u kojoj prisutni nisu mogli ostati nezadovoljni brojem postignutih pogodaka.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, u 17. minuti novopridošli napadač žuto-zelenih Franjo Tepurić koristi ubacivanje Armenda Alimija za 1:0, a već u 31. minuti za 2:0 glavom pogađa Slobodan Stranatić nakon Alimijevog slobodnog udarca.

Ipak, momčad Vahida Halilhodžića - koji je u prvom dijelu morao zamijeniti Tomislava Barbarića zbog ozljede - uspjela je smanjiti zaostatak već prije poluvremena, zahvaljujući udarcu Milana Badelja.

Badelj se u strijelce upisao i u 74. minuti, kada je Mario Šitum izborio kazneni udarac, a Dinamov veznjak ne griješi s 11 metara. Samo su četiri minute trebale aktualnom prvaku Hrvatske za vodstvo: nakon asistencije Matea Kovačića, Antun Palić neometan matira Josipa Škorića za 3:2.

Dinamo se tada potpuno otvorilo pa je i mrežu zatresao i Andrej Kramarić desetak minuta prije kraja, a konačnih 4:3 postavio je Asim Šehić iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi vremena.