Vodeni sportovi

Primorje i Bura i dalje bez poraza

Maja Giljanović • ponedjeljak, 21.02.2011.

Sve četiri četvrtine otišle su na stranu igračica Primorja na gostovanju u Dubrovniku protiv jugašica, a nakon uspavanog početka i izgubljene prve četvrtine u nastavku su vaterpolistice Bure u Splitu mladostašice ostavile na minus šest.

Jug - Primorje 5:12 (1:4, 1:3, 1:2, 2:3)

Dubrovnik, 1. ŽVL, 4. kolo
Suci: Vidosavljević Vučić i Jović

JUG: Tošić, Čučić, Šahurić 2, Ševelj 1, Ljubenko, Masle, Glunčić, Iveta, Bilić, Drobac, Topić, Nadilo 1, Tvrdić 1, Pulić. Trener: Siniša Zonić

Vezane vijesti

PRIMORJE: Katović, Majlat 1, Premuš 1, Kalauz 1, Veža, Maj. Zekan 2, Anđelić 1, Reić-Kranjac 1, Skračić, Mat. Zekan, Miljković 5, Knežević. Trener: Mauro Mervcich

Igračica više: Jug 2/10, Primorje 2/6

Ni u jednom trenutku susreta četvrtog kola 1. vaterpolo lige za žene vaterpolistice Juga nisu protiv pobjednica Kupa Primorja vodile, od prvog do posljednjeg napada igračice Maura Mervcicha održavale su pritisak i nakon 4:1 u prvoj četvrtini, 7:2 na poluvremenu i 9:3 nakon treće četvrtine na koncu predvođene peterostrukim strijelcem Emmi Miljković i najbolje ocijenjenom igračicom susreta Majom Kalauz slavile 12:5.

Bura - Mladost 13:7 (2:4, 5:1, 4:1, 2:1)

Split, 1. ŽVL, 4. kolo
Suci: Rebić i Mijić

BURA: Barišić, Vuković 3, Bokavšek, Šupraha 5, Marović, Mazić, Brnas 1, Civitico, Krstičević, Butić, Marović, Jovanović 4, Tanasković, Čaić. Trener: Nikša Savin

MLADOST: Đurek, Glišić, Šehić 1, Jakopanec, Županić 1, Šimunič, Alagić, Nola, Pilipović Grčić, Rabuzin 1, Šimunić, Gavran 4. Trener: Slobodan Trifunović

Igračica više: Bura 3/3, Mladost 2/10

U Splitu je Mladost bolje otvorila susret, ali nakon što su prvu četvrtinu izgubile 2:4 igračice Bure su došle sebi. Sa statistikom od dva iskorištena od ukupno 10 napada s igračicom više Zagrepčanke se boljem nisu mogle ni nadati: igračice Nikše Savina do poluvremena su preokrenule na 7:5 i do kraja predvođene najboljom igračicom utakmice i strijelcem pet golova Josipom Šuprahom povećavale prednost do konačnih 13:7.

Primorje i Bura su nakon tri utakmice i dalje bez pogrešnog koraka, a čelo zbog 19 golova bolje gol-razlike drže Riječanke. Treće mjesto zauzima Viktoria ispred Mladosti, a posljednji i bez bodova je Jug.

Listu strijelaca predvodi Miljković (16) ispred suigračice Andree Premuš (10) i Splićanke Šuprahe (10), a u Top 5 su i treća primorjašica Anamarija Reić-Kranjac (9) i Dina Lordan iz šibenske Viktorije (7).