Vodeni sportovi

Šupraha iščupala bod za Buru

Maja Giljanović • ponedjeljak, 28.02.2011.

Josipa Šupraha iz peterca tri je sekunde prije kraja za Buru u 5. kolu u derbiju prvenstva iščupala bod na gostovanju na Kantridi. Primorje može žaliti za vodstvom od dva razlike sredinom treće četvrtine, ali bod koji su igračice Nikše Savina ponijele u Split ni u kom slučaju nije nezaslužen. U drugoj utakmici Viktoria je Jugu zadala i četvrti poraz sezone, Šibenčanke su slavile 12:10.

PRIMORJE - BURA 10:10 (2:2, 3:2, 2:2, 3:4)

PRIMORJE: Katović, Majlat, A. Hibšer, Premuš 3, Kalauz 2, Veža, Maj. Zekan 2, Anđelić, Valković, N. Hibšer, Skračić, Miljković 3. Trener: Mauro Mervcich

BURA: Barišić, Vuković 1, Bokavšek, Šupraha 6, Marović, Mazić, Brnas, Civitico, Krstičević, Butić, Marović, Jovanović 3, Tanasković, Čaić. Trener: Nikša Savin

Vezane vijesti

Igračica više: Primorje 5/6, Bura 1/4

Peterci: Primorje 1/1, Bura 1/1

Finalistice Kupa u susretu su 5. kola I vaterpolo lige za žene odigrale odličnu utakmicu u kojoj su gošće iz Splita pokazale da su izvukle pouke iz Zadra sredinom prosinca kad ih je Primorje potopilo (15:8) i oduzelo im naslov pobjednica.

Riječanke su i ovog puta vodile najvećim dijelom susreta, na poluvremenu su imale gol prednosti (5:4), sredinom treće četvrtine odvojile su se na 6:4, ali Bura se nije predavala. U četvrtu je četvrtinu ušla s minimalnim zaostatkom, na njenom početku vratila rezultat na početak, a nakon što je Primorje povelo 10:9 iz peterca Maje Kalauz ruka Burine Josipe Šupraha tri sekunde prije kraja nije zadrhtala.

Iz peterca je postigla svoj šesti i 10. gol Splićanki i osigurala svojoj ekipi da prve favoritkinje prvenstva u stopu prati i nakon petog kola.

VIKTORIA - JUG 12:10 (3:1, 1:3, 5:3, 3:3)

Šibenik, 1. ŽVL, 5. kolo
Suci: Copić i Rončević

VIKTORIA: Šoda, Ujević, Brzić 1, Karega, Lordan 5, Pelicarić, Topić 1, Kvinta, Živković 3, Anđelić 1, Barišić, Skelin, Kukoč, Morić. Trener: Mariji Čaleta

JUG: Tošić, Čučić, Šahurić 1, Ševelj, Ljubenko 1, Masle, Glunčić 1, Bilić, Drobac 3, Topić 1, Nadilo 1, Tvrdić 2, Pulić. Trener: Siniša Zorić

Igračica više: Viktoria 5/9, Jug 3/5

Peterci. Viktoria 1/1, Jug -

U drugoj utakmici kola Viktoria je otpor Juga slomila u drugom poluvremenu, Šibenčanke su se nakon 4:4 na poluvremenu predvođene peterostrukim strijelcem Dinom Lordan u trećoj četvrtini odlijepile na 9:7, do kraja održavale prednost i slavile 12:10.

Tablica

1.Primorje 4 3 1 0 +35 10
2.Bura 4 3 1 0 +16 10
3.Viktoria 4 2 0 2 -16 6
4.Mladost 4 1 0 3 -20 3
5.Jug 4 0 0 4 -15 0

Druga je ovo pobjeda Viktorije kojom se na trećem mjestu odvojila od Mladosti na tri boda, a Juga je i dalje zacementiran na dnu bez boda. Listu strijelaca i dalje predvodi Emmi Miljković (Primorje) s postignutih 19 golova, tri više od Šuprahe na drugom mjestu, a u Top 5 su i Andrea Premuš (Primorje) s 14, Lordan s 11 i Nataša Jovanović (Bura) s 10 postignutih golova.