Zimski sportovi

Kosteliću novi vrijedni bodovi

Ante Zovko • subota, 26.02.2011.

Ivica Kostelić nije uspio dohvatiti postolje u superkombinaciji u Banskom, ali je zauzeo peto mjesto i osvojio još 45 bodova, čime je još malo povećao prednost u ukupnom poretku. Natko Zrnčić Dim poslije petog mjesta u slalomu napravio je pogrešku u superveleslalomu i na kraju zauzeo 15. mjesto.

Jutarnji slalom završio je odlično za najbolje hrvatske skijaše. Ivica Kostelić bio je četvrti, a Natko Zrnčić Dim peti pa je tinjala nada da će bar jedna na postolje.

Na žalost, Ivica je u superveleslalomu na početku napravio pogrešku koja ga je vjerojatno stajala postolja pa je na kraju zauzeo petu poziciju. Ipak, novih je 45 bodova na kontu ispred najbližih konkurenata.

Kako Didier Cuche, Aksel Lund Svindal i Silvan Zurbriggen nisu ni vozili superkombinaciju, Kostelić sada ima 1294 boda, 569 više od drugog Cuchea.

Natko Zrnčić Dim podbacio je u superveleslalomu i na kraju zauzeo 15. mjesto s više od dvije sekunde zaostatka, što se čini kao neuspjeh u odnosu na odlični slalom.

Pobjednik superkombinacije u Banskom je Christof Innerhoffer, koji je poslije slaloma bio deveti sa sekundom i 34 stotinke zaostatka. Slavio je sa stotinkom prednosti ispred Felixa Neurethera te Thomasa Mermilloda Blondina.

Vodeći poslije slaloma, Jean-Baptiste Grange, nije uspio završiti superveleslalom.

• Obrisan korisnik27.02.2011. u 05:59
    Ivica bi mogao ič na odmor.Globus je sigurno njegov...svindal ni ne nastupa ovdje - zna, da je kraj...
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 17:36
    @Bogomdani - matematički jš nije osvojio, ali praktično jest - mislim da si to htio reći. samo da je zdravlja... i matematički ć eosigurati!
  • lambik26.02.2011. u 15:55
    A koju sam to glupost napisao? U tom trenutku je u clanku stajalo da Svindal drzi 2. mjesto u ukupnom poretku...
    lambik
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 15:47
    Zrno po zrno-pogača, bod po bod - veliki kristalni globus.
  • Bogomdani26.02.2011. u 14:46
    Ovo je odlično... Nije još matematički osvojio veliki, ali mislim da je samo matematika u pitanju jer ne vjerujem da će Svindal osvojiti 6 utrka do kraja sezone.