1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 26.02.2011, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 800
Suci: Gabrilo, Gabrilo (Split), Krstičević (Ploče)

Vugrinčev prvijenac i pobjeda Varaždina

Iz Varaždina:Ivana Strahija • subota, 26.02.2011.

Dugo se čekalo Davora Vugrinca, prošle sezone najboljeg strijelca 1. HNL, da postigne gol i u plavom varaždinskom dresu. Konačno je i njemu to pošlo za nogom te je njegov gol ugrađen u pobjedu Varaždina nad Rijekom.

Mario Brlečić
77'
13
Feđa Dudić
80'
8
Dejan Glavica
85'
Elvis Scoria

Susret Varaždina i Rijeke završio je uvjerljivom pobjedom ekipe s hrvatskog sjeverozapada, koja je Armadine ljubimce nadigrala po hladnoći i teškom terenu. Mrežu gostiju načeo je Vugrinec, nastavio je Filip Škvorc, a onda je pogodio i Glavina, za veliku i vrijednu pobjedu Varaždina. Utakmicu je iz gledališta pratio i novi izbornik mlade reprezentacije Ivo Šušak, koji je viđenim u redovima Varaždina mogao biti samo zadovoljan: "Dobri su", kazao nam je kratko.

Utakmica započinje odmjeravanjem snaga, no tih je početnih pet minuta bez događanja krivo najavilo ono što slijedi. Naime, u petoj minuti Varaždin je poveo, i to na najbolji mogući način, pogotkom Vugrinca kojem je to bio prvijenac u plavom dresu, nakon 13 odigranih utakmica.

Početni sastavi

Varaždin: Krklec – Šimek, D. Škvorc, Sušac, Kvesić – Šafarić, Punčec – F.Škvorc, Glavina, Aganović – Vugrinec
Rijeka: Lisjak – Čaval, Čagalj, Baković, Miloš – Čulina, Kreilach, Landeka, Đurišić – Štrok - Đalović

Filip Škvorc povukao je po desnoj strani igrališta, skoro otišao u aut pa vratio loptu za dobro postavljenog Vugrinca, kojem je ostalo podmetnuti nogu i zabiti za 1:0 i veliko slavlje na tribinama stadiona u Varaždinu.

Taj gol domaćima daje samopouzdanje, pa Varaždinci pritišću na zadnju liniju Rijeke. Glavina je skoro s loptom pobjegao u gol, no vratar Lisjak mu je krade s noge, a odmah zatim pokušava Aganović, nakon njega i Punčec iz daljine. Riječani su pokušavali preko Đurišića i Štroka, no prvu je opasnost odagnao vratar Krklec, a u drugoj situaciji lopta ide preko gola.

Do kraja prvog dijela se unatoč pokušajima Đalovića, F. Škvorca i Đurišića nismo nadali promjeni rezultata, ali je iznenađenje stiglo u sudačkoj nadoknadi. Glavina nabacuje pred gol Rijeke, a Filip Škvorc se odlično snalazi i loptu šalje u prečku te se ona odbija u gol za 2:0.

Varaždincima je u drugom poluvremenu trebalo svega osam minuta da ponovno dignu rezultat. Nakon kornera kojeg je izveo, Vugrinec se izborio za loptu te je odlično nabacio pred gol Rijeke. Tamo je u gol pokušava ugurati Glavina, vratar Lisjak je odbija, no u drugom je pokušaju Glavina precizan za 3:0.

Do kraja utakmice bez promjene rezultata, iako su poluprilike imali Đurišić, kao i Dudić.

Nakon ovakvog susreta stječe se dojam da su pred utakmicu Varaždinci dosta 'pilili naopako', naglašavajući težak teren i nesnalaženje igrača na njemu kao veliki hendikep. Varždinci ne samo da su odigrali dobro, nego su popravili i realizaciju, sad samo treba tako nastaviti dalje. Riječanima pak ostaje da se za bodove bore u idućem kolu, u domaćoj utakmici protiv Karlovca.

• dylandog26.02.2011. u 22:49
    Aganović je igračina, vidi se da je dobitak nakon oporavka.
    dylandog
  • TOMTOMASIC26.02.2011. u 22:22
    Svaka čast. Nada u pobjedu je bila jaka , al ni u snu nisam pomišljao na ovakav rezultat.