Zagreb preokrenuo Cedevitu u derbiju

Ante Zovko • subota, 26.02.2011.

Pobjedom 102:97 Zagreb je u Sutinskim vrelima izbacio Cedevitu iz igre za Final Four NLB lige i sam ostao u borbi za završni turnir. Cedevita nije uspjela nadograditi svoju prednost s početka drugog poluvremena, a Zagreb je potpuno preokrenuo situaciju u završnici.

Zagreb je veliki pobjednik zagrebačkog derbija 22. kola NLB lige. Pobjedom protiv Cedevite ostao je jedini hrvatski predstavnik u borbi za završni turnir koji će pokušati izboriti u posljednjim kolima s izravnim konkurentima. Mravi su u zaostatku bili nekih pola sata, ali onda su sjajnim šuterskim izdanjima iskusnih igrača preokrenuli situaciju.

Serijom trica na početku Rudeža i Baždarića Cedevita je zaprijetila da će se opasno odvojiti. Na isteku osme minute imala 26:14 uz gotovo 70 posto šuta za tricu, a u prvih 14 minuta ispaljeno je ukupno 12 trica.

Međutim, u sljedećoj je minuti Dontaye Draper zaradio treću osobnu i domaći su izgubili ritam kakav ih je krasio do tada. Zagreb je držao razliku ponajviše sjajnom Luki Žoriću, ali trica Vukušića odvela Cedevitu u 13. minuti na 40:27.

Mnogo bolje izdanje Mrava poklopilo se s ulaskom Damira Mulaomerovića koji je zajedno sa Žorićem ubrzo vratio Zagreb u egal. Sve to povezano je i s padom postotka šuta Cedevite koji se izjednačio s gostujućim.

Poveo je Zagreb serijom 5:0 početkom drugog poluvremena. Bilo je 47:44, ali su gosti preokrenuli na 60:52 zahvaljujući tri tehničke pogreške (Erjavecu, Mulaomeroviću i Žoriću). No, domaćin se nije uspio odlijepiti zahvaljujući ponajviše rutini Mulaomerovića i Simona.

U 31. minuti Zagreb je opet došao u vodstvo. Damir Rančić pogodio je tricu za 73:73, a Žorić s linije donosi prvo vodstvo. Cedevita je polaganjem Drapera još jednom vratila prednost (75:74), a onda je počela odlučujuća serija gostiju.

Kod 78:77 za Zagreb Kruno Simon povezao je dvicu i tricu, nadovezao se Rančić tricom za 86:77, a Cedevita se u tim trenucima činila izgubljenom. Pokušali su Vukušić i Draper nešto napraviti, približili svoje na 88:84 i utakmica se opet našla u egalu. No, u završnici su junaci postali Mulaomerović i Rančić. Mula je povezao dva slobodna bacanja i polaganje za 100:95, a Rančić s linije zaključuje utakmicu.

Sjajna tricaška večer s obje strane donijela je velike brojke. Tako je na pobjedničkoj strani Žorić ubacio 21 poen uz 11 skokova, sedam asistencija i dvije blokade. Ponovno je istaknuo kandidaturu za najkorisnijeg igrača kola s valorizacijom 37.

Simon je na kraju imao 20 poena, 10 skokova i sedam asistencija (valorizacija 28), Mulaomerović 19 poena, a Rančić 17 poena.

S druge strane, kapetan Baždarić bio je najefikasniji s 26 poena, od čega 14 iz slobodnih bacanja. Vukušić je postigao 20, Rudež 19, a Draper 14 sa šest skokova i pet asistencija.

• Obrisan korisnik01.03.2011. u 09:43
    Ne nisu KARAMARKO je kriv! :-) j.. vas on! Bravo mravi, idemo dalje!
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 23:51
    jesu i danas krivi suci?
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 22:09
    Mislim da je to to,da ove godine nećemo imat predstavnika na f4,uzdao sam se u Cedevitu al sad je i to gotovo,a ovi(Zagreb) su isuviše skloni kiksevima i fušarenju u najvažnijim trenucima tako da sumnjam da će do kraja odigrat sve kako bi trebali.
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 21:50
    ja sam govorio da ACO petrovic (bio sam kritizaran sta sam rekao aca) je najslabija karika u cedeviti, jos onda kad je cedevita dobila partizan. posle kupa krese cosica i onog debakla pa posle ovog danas definitivno mislim da cedevita traba dobrog trenera. sva pravi aco petrovicu kao igracu, ali... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.02.2011. u 21:15
    na kraju je bolje da je zagreb pobjedio zato što imaju veće šanse za Final4 nego cedevita