Uvjerljivi Nymburk i Hemofarm

Damir Žbulj • subota, 26.02.2011.

Odigrani su i ostali subotnji susreti 22. kola NLB lige. Nije bilo iznenađenja, uvjerljive pobjede upisali su košarkaši Nymburka protiv Širokog te Hemofarma protiv Crvene zvezde, dok su košarkaši Union Olimpije u neizvjesnoj završnici slavili s pola koša razlike protiv Budućnosti u Podgorici.

Široki je nakon dugog i teškog putovanja doživio uvjerljiv poraz na gostovanju u Češkoj. Nymburk je stigao do uvjerljive pobjede 73:59, bez da je gostima ponudio šansu za ozbiljniji otpor. Nakon prve četvrtine već su stigli do uvjerljivog vodstva od 13 poena razlike, dok se prednost na poluvremenu zaustavila na deset koševa, bilo je okruglih 40:30.

U nastavku utakmice domaći su kontrolirali susret, održavali sigurnu prednost te je susret završio rezultatom 73:59. Simmons je bio najefikasniji igrač domaćeg sastava, ubacio je 20 koševa, dok ga je odlično pratio Slezak s 18 koševa, a oni su bili jedini igrači Nymburka koji su upisali dvoznamenkasti broj poena. Kod gostiju Pilepić je ubacio 14 koševa, a Štemberger i Špralja dodali su po 12 pogodaka.

Hemofarm je uvjerljivo svladao košarkaše Crvene zvezde s 22 poena razlike. Pobjeda im niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, a gostujući košarkaši su u prvoj četvrtini zabili samo 12 koševa, dok su igrači Hemofarma ubacili 29 te je utakmica praktički bila riješena. Na poluvremenu je bilo 45:26, dok se konačan rezultat zaustavio na plus 22 za Hemofarm, bilo je 88:66.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je Jeremić s 18 ubačaja, dok je Božović zabio 12 koševa. Kod poraženih Zvezdaša Marsh je ubacio 24 koša, ali bez prave podrške suigrača to nije bilo dovoljno za ozbiljniji otpor.

U neizvjesnoj završnici Union Olimpija stigla je do minimalne pobjede. Nakon 40 minuta uspjeli su biti bolji od Budućnosti u Podgorici 71:70. Domaći su vodili nakon prva tri perioda igre, ali pobjedu su na kraju odnijeli gosti iz Slovenije. Plus sedam nakon prve četvrtine, i 38:32 na poluvremenu, domaći su držali do pred kraj utakmice, ali gosti okreću rezultat u završnici i uspijevaju stići do minimalnog slavlja.

Kod domaćih Dragičević je ubacio 14 koševa, dok je u redovima pobjednika Ilievski bio najbolji strijelac s 19 ubačaja.