Vodeni sportovi

Pobjeda Budve u Crnici

S bazena u Crnici:Ivana Jurica • subota, 26.02.2011.

U posljednjem kolu Triglav Jadranske lige, prije play-offa, odnosno play-outa, Šibenik je u svom bazenu doživio još jedan poraz. Bolja od njih ovog puta s 12:8 bila je Budva.

Šibenik – Budva 8:12 (1:2, 1:3, 4:4, 2:3)

Šibenik, bazen u Crnici, 100 gledatelja

Šibenik: Jukić (11 obrana), Santini 4, Babić 1, D. Belamarić, Antić, J. Belamarić, Vlahović, Goreta 3, Stojanović, Sabioni, Kučević, Benić, Vrebac, Erak, trener: Mate Zeljak.

Budva: Lazović (7 obrana), Petković 1, Bašić, Danilović 1, Ljubanović, Tičić 2, Pejaković, Pasković 2, Vukčević 2, Brguljan 4, Miković, Jokić, Kovačević, trener: Krivokapić.

Igrač više: Šibenik 3/8, Budva 4/8
Peterci: Šibenik 0/1, Budva 0/1
Suci: Mile Rebić i Branko Banovac – oba Split

Crnogorci su u Krešimirov grad stigli bez nekolicine standardnih igrača, ali to se na konačnom rezultatu nije osjetilo. Mladi domaći sastav vrlo dobro im je parirao, imao je prilika i za poraz s manjom razlikom, no iskustvo gostiju na kraju je ipak presudilo da dođu do pobjede od četiri gola razlike.

Lijepu akciju pogotkom je, prvim na utakmici, okrunio Tičić. Bilo je u situaciji s igračem više, a u identičnoj situaciji na suprotnoj strani, poslije asistencije Babića, u strijelce se upisao i Goreta. Na prvi se predah otišlo rezultatom 1:2, jer je novog igrača više iskoristio Pasković.

Već na početku druge četvrtine na semaforu je svjetlilo 1:2, strijelac Brguljan. Pasković iz kontre povisuje na 1:4, a Toni Santini, najbolji domaći igrač u ovoj utakmici, s igračem više smanjuje na 2:4. S plus tri Budve otišlo se na odmor.

Gosti su propustili realizirati peterac na startu drugog poluvremena, kaznio je to Santini koji je smanjio na 3:5. Uslijedio je novi pogodak Tičića, ali i gol raspoloženog Santinija. Puno pogodaka palo je u trećoj četvrtini: Babić je smanjio na 5:6, a Petković s igračem više donio opet dva gola prednosti svojoj momčadi. Vukčević vraća na plus tri, Goreta tek na kratko smanjuje, dok 6:9 na kraju treće četvrtine postavlja Brguljan.

Šibenik posljednju četvrtinu otvara s dva uzastopna gola: Santini i Goreta smanjuju na 8:9. Imali su domaći vaterpolisti i još dva napada za eventualno izjednačenje, ali nisu uspjeli. Brguljan je pogodio za 8:10, a Vukčević za 8:11. Konačnih 8:12, nakon što je Goreta promašio peterac (stativa), postavio je Brguljan.