Borik na pragu Lige za prvaka

Branko Barić • nedjelja, 27.02.2011.

Borik, Dubrovnik i Zabok u 16. kolu domaćeg prvenstva upisali su važne pobjede u borbi za Ligu za prvaka. U najboljoj poziciji od njih je Borik kojeg od tog pothvata sad dijeli samo još jedan korak...

Košarkaši Borika izuzetno važnom pobjedom rezultatom 80:71 u Slavonskom Brodu približili su se na samo korak do ulaska u Ligu za prvaka. U preostala dva susreta (Kvarner doma i Split na gostovanju) treba im samo jedna pobjeda kako bi ispunili svoj zacrtani cilj. Svjetlost se u ovom susretu držala jedno poluvrijeme, ali kobna za njih se pokazala treća četvrtina u kojoj su dopustili Zadranima da se odvoje na 16 poena razlike i prelome susret.

Jure Škifić najefikasniji je igrač kod pobjednika s 21 poenom i osam skokova, a pratili su ga Čakarun s 19 i devet skokova, te rutiner Ružić s 15 poena, od čega većinu u posljednjoj dionici. Luka Petković nosio je Brođane s 30 poena, sedam skokova i šest asistencija, ali izostala je veća pomoć njegovih suigrača.

Najdramatičnija utakmica kola odigrana je u Dubrovniku gdje su Gospari tražili pobjedu nad pretposljednjom momčadi u ligi i održavanje realnih izgleda za Ligu za prvaka. Pobjedu su na koncu i ostvarili, ali tek nakon produžetka. Pri rezultatu 77:75 Maro Lučić 22 sekunde prije kraja regularnog dijela imao je priliku ranije riješiti pitanje pobjednika, no njegov promašaj zicera otvorio je priliku Dubravi.

Dario Šarić osobnom pogreškom u napadu, svojom petom, ponovno je ponudio priliku Dubrovniku da riješi utakmicu, no Nikola Došen pogodio je tek jedno slobodno bacanje na drugoj strani. U posljednjem napadu gostiju Domagoj Bašić uz nešto sreće pogađa tešku tricu i odvodi susret u produžetak. Tamo Zagrepčani nisu uspjeli nadomjestiti nedostatak Šarića, pa domaćini ipak dolaze do pobjede rezultatom 94:87.

Antonio Oštrić s 19 poena i šest skokova, Došen s 18 poena i 11 skokova te Ante Vranješ s 18 poena, osam skokova i šest asistencija vodili su glavnu riječ kod Dubrovnika, dok je na drugoj strani Šarić skupio 19 poena i devet skokova.

Za razliku od dvoboja u Dubrovniku, u susretu Zaboka i Darde donekle neizvjesno je bilo tek jedno poluvrijeme, a kada je u trećoj četvrtini prednost domaćih narasla na 19 pogodaka razlike, bilo je jasno da je ostatak utakmice tek formalnost koju treba odraditi. Darda jednostavno nije uspijevala pronaći rješenje za briljantnog Roberta Leža koji je susret okončao s 33 postignuta poena.

Zvonimir Ridl s 23 i Ivan Krolo s 21 poenom nisu bili dostatni gostima da izbjegnu deveti prvenstveni poraz. Zabok je pak ovom pobjedom zadržao kakve-takve nade za ulazak među četiri momčadi koje će u Ligu za prvaka, ali da bi to ostvario mora pobijediti u obje preostale prvenstvene utakmice.

• Obrisan korisnik02.03.2011. u 20:08
    al tribate vi viditi treninge borika, što njih plantak ubije tamo. zato i igraju tako
  • Obrisan korisnik28.02.2011. u 09:35
    ove sezone, split ipak izgleda kao ozbiljna ekipa, nema bruke kao lani, kada nisu ušli među prve 4 ekipe. borik i alkar su takošer zaslužćenu tu i drago mi je radi njih, jer su momčadi koje imaju prave navijače i igraju manje-više sa svojom 'djecom'. dubrovnik, kvarner i zabok će se boriti za 4... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 17:53
    split alkar borik i dubrovnik, to je cetvorka sta ulazi u ligu za prvaka
  • Obrisan korisnik27.02.2011. u 13:13
    još da je boriku kvarnera pobjediti i zadar će opet igrati u jazinama, bar jednu utakmicu