Poreč

Anić: "Štrajk i bojkot nas skupo koštali"

Ivana Strahija • nedjelja, 27.02.2011.
Anić: "Štrajk i bojkot nas  skupo koštali"

Međimurje je izgubilo utakmicu od Poreča, a trener Željko Anić smatra da su za to krivi financijski problemi, zbog kojih su rukometaši pred dva tjedna štrajkali, a proteklog nisu bili posvećeni utakmici u potpunosti.

Međimurje – Poreč 25:30 (14:14)

Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 300
Suci: Gubica (Petrinjevci), Milošević (Osijek)

Međimurje: Zubac 1, Čužić 2, Varga 3, Jeftić 3, Krajner, Delić 2, Zadravec 2, Malović 2, Paponja 4 (3), Martinjak, Martinčević, Herman 6, Marčec, Petek

Obrane: Kvesić 6, Marciuš 1
Sedmerci: 3/5
Isključenja: 8 minuta

Poreč: Tarabochia 7, Mataija, Galiot 2, Vuić 6, Perhat, Čorić 2, Šimičić, Beganović, Gudić 5, Rađaković 3, Thoss 4, Topić, Miličević 1

Obrane: Tomaić -, Sladoljev 20+2
Sedmerci: 0/1
Isključenja: 6 minuta

Međimurci su golovima Delića, Hermana i Jeftića došli do 3:1 i dobro započeli utakmicu, no Poreč je isto tako brzo i dobro okrenuo rezultat na 3:4, uz dvije obrane Sladoljeva koji je tako najavio odličnu formu. Vraća se Međimurje na 7:4, dijelom i zato što Porečani ne koriste dva kontranapada koja im je otvorio vratar.

Razlika u korist domaćina penje se na 12:8, nakon što je isključen Thoss, što su Međimurci dobro iskoristili. Isključenje svog Paponje u 20. minuti međutim nisu najbolje podnijeli, pa gosti u seriji 1-5 uspijevaju izjednačiti na 13:13. Na odmor se odlazi s 14:14, iako su domaći rukometaši imali napad za vodstvo, no Sladoljeva u dva navrata ne uspijevaju proći.

Međimurje u drugi dio ulazi brojčano slabije, jer je potkraj prvog poluvremena isključen Jeftić te u egalu domaći uspijevaju ostati svega tri minute. Nakon toga Delić propušta realizirati kontranapad, isključen je prvo Čužić (35.) pa Varga (36.) te uz pomoć toga, i golova Vujića, Rađakovića i Gudića Poreč odlazi na +5 (15:20).

Do kraja utakmice Međimurje više nije uspjelo izjednačiti, čak je bilo i u većem zaostatku (-7, 20:27), kad su se zaredale tehničke greške. K tome je Sladoljev pred mrežom Poreča obranio i dva sedmerca, po jedan Paponji i Deliću.

Dok je publika vikala "Dajte im plaću", trener Međimurja Željko Anić je dao novinarima izjavu: "Ovo nije bilo ni blizu onom što možemo. Igra nam puca po svim šavovima jer glava igračima nije dobra. Iako smo dogovorili da više ne štrajkamo, igrači moraju sami shvatiti da treba dati više. Štrajk i bojkot će nas skupo koštati, a pripreme su definitivno pale u vodu. No, vjerujem da ne može biti gore."

Tome je dodao: "Nije problem što smo izgubili, nego način na kojeg smo izgubili. Nismo imali obranu, promašili smo masu zicera, jednostavno je sve bilo šuplje."