Cedevita pala u nastavku

Edvard Burić • petak, 04.03.2011.

Cedevita je gostovala u Češkoj u sklopu 23. kola NLB lige i izgubila iako je odigrala vrlo dobro prvo poluvrijeme. Na pola utakmice bilo je 48:39 za Cedevitu, ali na kraju je ipak slavio domaćin - 90:86.

Za momčad Aleksandra Petrovića nema odmora. Nakon Rusije i Eurokupa, na red je došla NLB liga i gostovanje u Češkoj. Cedevita se dobro držala, vodila, ali na kraju je ponestalo snage što je domaćin iskoristio i došao do pobjede.

Zagrepčani su ovim porazom ostali na 11 pobjeda, a sada imaju i 12 poraza. Ovo im je ujedno i četvrti uzastopni NLB poraz. Uz tri gostujuća upisan je i domaći poraz u prošlom kolu od Zagreb Croatia osiguranja.

Crvena zvezda - Široki

Vezane vijesti

U drugoj utakmici 23. kola NLB lige Crvena zvezda je pobjedom u Pioniru protiv Širokog došla do sedme NLB pobjede kojom se približila opstanku u Regionalnoj ligi. Predstavnik Srbije ugostio je Široki i upisao dva vrlo važna boda pobijedivši 81:70. Zvezda sada ima pobjedu više od Zadra, ali i bolju međusobnu koš razliku koja će biti odlučujuća u slučaju jednakog broja pobjeda. Ipak, pred Zadrom je domaći dvoboj protiv Cibone kojim se može ponovno izjednačiti sa Crvenom zvezdom.

Cedevita je prvu četvrtinu dobila 20:18. Prvih 14 poena za naše predstavnike kombinirano su ubacili Vukušić i Draper (svaki po sedam za 14:13). Zagrepčani su imali i +5 (20:15, Žižić), ali Nymburk na odmor između dvije četvrtine odlazi s minus dva.

Povratnik u Cedevitine redove Andrija Žižić u svom ponovnom debiju zabija šesti koš i pokreće seriju Cedevite (18:22). Napadački nastavljaju Rudež i Draper za odličnih 18:27. Benda u nastavku ubacuje za dva i smanjuje na 23:29. Žižićevih devet poena ugrađeno je u ponovnih +9 (23:32).

Za domaći sastav vrlo dobri Nissim ubacuje tricu (26:32), a za Cedevitu odgovara Žižić (26:34). Domaći su se privremeno vratili u utakmicu preko Vladimira Štimca koji tricom smanjuje na 30:34. Odmah mu odgovara Vukušić istom mjerom, a Andrija Žižić igra odlično poluvrijeme (13 poena). Ubacuje dva slobodna bacanja za 30:39. Poluvrijeme završava 48:39 za Cedevitu.

Drugo poluvrijeme košem otvara Bracey Wright, ali Christmas tricom ne dozvoljava da hrvatski klub dugo uživa u dvoznamenkastoj prednosti (42:50). Košem Bende Nymburk zaostaje samo pet koševa (45:50).

Cedevita se dobro držala do zadnje minute treće četvrtine kada u dva navrata Nymburk dolazi na -4. Prvo 59:63 realiziranim slobodnim bacanjima Nissima, a onda i 62:66 tricom istog igrača. Sokolovsky je košem zaključio treću četvrtinu i smanjio razliku na samo -2 (64:66).

Momčad Aleksandra Petrovića u posljednju četvrtinu vodi veliku borbu s češkim klubom. Štimac je Nymburk doveo dva puta do izjednačenja (68:68, 70:70). Ipak, Draper zabija pet u nizu (slobodna bacanja i trica) za 70:75 što domaćeg trenera tjera na minutu odmora. Sokolovsky je u nastavku doveo Nymburk do prednosti (76:75).

S druge strane kapetan Marino Baždarić realizira slobodna bacanja, ali Sokolovsky ponovno zabija za novo vodstvo češkog predstavnika (78:77). Nissim, Christmas i Nečas ubacuju slobodna bacanja za 85:77. Wright potom ubacuje tricu, ali nade je sve manje. Utakmica završava 90:86 za Nymburk.

Za Cedevitu najefikasniji Draper s 19 koševa kojima je pridodao pet skokova i četiri asistencije. Žižić je stao na 17 (uz šest skokova), a Wright na 16 postignutih koševa. Nymburk je najviše koševa postigao preko Nissima (19), a pratio ga je Sokolovsky sa 17 koševa i devet skokova (5+4).

• Sejlor05.03.2011. u 05:16
    Ja ne znam jesu li pobjedili koju utakmicu u kojoj su bili favoriti... Takve utakmice uvik gube. Najbolje bi ih bilo poslat u NBA, tamo bi prvaci bili.