Vodeći bez greške

Mirza Seferagić • nedjelja, 06.03.2011.

U drugom kolu proljetnog dijela prvenstva 3. HNL zapad vodeća trojka upisala je pobjede. Zelina je svladala Segestu, Crikvenica Dugo Selo dok je Radnik slavio u Opatiji. A u Vrbovcu su sjajnu utakmicu odigrali domaći Vrbovec te Grobničan.

Vodeća Zelina prikazala je vrlo lijepu napadačku igru protiv gostujuće Segeste te je na koncu slavila s 3:2. Domaći su pitanje pobjednika riješili već u prvom dijelu postigavši tri pogotka.

Legendarni Edin Mujčin doveo je Zelinu u vodstvo u 16. minuti lijepim udarcem s 15 metara, a uz to je odigrao sjajnu utakmicu pokazavši pritom još uvijek zavidnu formu te je ponio i naslov igrača utakmice.

Tri minute kasnije za goste je izjednačio Balen, a potom su domaći u razmaku od deset minuta preko Gluhaka i Meseca pobjegli na 3:1. Gosti su u drugom dijelu uspjeli tek ublažiti poraz drugim pogotkom Balena na susretu, no to je bilo sve. Zelina je tako zadržala prvo mjesto ljestvice iako vodeća trojka ima po 38 bodova.

Drugoplasirana Crikvenica je nakon kiksa u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva u domaćem susretu s Nehajem (1:2) izgubila vodeće mjesto, no u gostima kod Dugog Sela upisali su vrlo uvjerljivu pobjedu od 3:0. Domaći su imali bolje prilike u prvom poluvremenu, međutim, gosti su prvi stigli do pogotka nakon lijepe akcije trojca Novaković-Spasić-Brajković, a upravo je bivši napadač NK Rijeke pogodio za 1:0.

Gosti su u drugom dijelu pokazali puno bolju igru te su preko Butorca (56') i opet Brajkovića (90', 11 m) uvjerljivo slavili s 3:0 te su tako nanijeli prvi ovosezonski domaći poraz Dugom Selu. Crikvenica je tako zadržala korak za vodećom Zelinom, a čini se da će se do kraja voditi žestoka borba za prvo mjesto.

Najteži posao od vodeće trojke imao je Radnik koji je uz sudačku pomoć stigao do pobjede u Opatiji od 2:1. Domaći su poveli pogotkom Matovine već u 8. minuti nakon kornera, a samo šest minuta poslije izjednačio je Vladimir Petrović nakon lijepog dodavanja Vinčića.

Protesti domaćih počeli su u 56. minuti kada sudac nije dosudio kazneni udarac za domaće nakon igranja rukom jednog gostujućeg braniča u vlastitom šesnaestercu, a za istu takvu situaciju u kaznenom prostoru domaćih u 90. minuti sudac je dosudio jedanaesterac za goste kojeg je u pobjednički pogodak pretvorio Polovanec.

Sjajnu su utakmicu odigrali Vrbovec i Grobničan, a gledatelji su mogli vidjeti čak sedam pogodaka. Susret nije mogao bolje početi za domaće koji su preko Đurđeka poveli s 1:0 već u 2. minuti, no samo minutu poslije gosti su izjednačili iz kaznenog udarca kojeg je u pogodak pretvorio Edo Flego.

Potom su Borovčak (31') i Mrzlečki (41') odveli domaće na 3:1 dok je Đurđek svojim drugim pogotkom na susretu u 75. minuti povisio na velikih 4:1. Tri minute poslije gosti smanjuju preko Pranjića iz slobodnog udarca, a konačnih 3:4 u 86. minuti postavio je Imeraj.