Mladost iz Cernika i dalje na vrhu

Damir Žbulj • ponedjeljak, 07.03.2011.

Nakon zimske pauze nogomet se vratio i na trećeligaške travnjake, gdje su, u teškim uvjetima, odigrane utakmice 18. kola 3. HNL - Istok. Drugoplasirani Bjelovar svladao je Mladost u Prelogu pogotkom u posljednjim trenucima susreta, dok je vodeća Mladost iz Cernika nastavila s dobrim rezultatima te je uvjerljivo, na svom travnjaku, porazila Lipik.

Cernička Mladost uvjerljivo je otvorila proljetni dio natjecanja u 3. HNL - Istok. Stradao je Lipik rezultatom 4:1, a dvostruki strijelac bio je Miljenko Kumić, proljetno pojačanje Mladostaša. Kumić je mrežu Lipika zatresao već u 15. minuti utakmice, dok u 36. Josip Martinović povisuje njihovu prednost na dva pogotka razlike. Odmor nije puno pomogao gostima te već nakon pet minuta igre u nastavku Kumić ponovno šalje lotu iza leđa gostujućeg vratara Milasa. Libor Bok smanjuje rezultat u 62. minuti na 3:1, no, 15 minuta prije kraja, Matej Vlaović postavlja konačni rezultat dvoboja na 4:1.

U Prelogu je Bjelovar lovio nastavak dobre serije, kojom su zaključili jesenski dio prvenstva. Domaći nogometaši nisu lagano prepustili bodove gostima iz Bjelovara, a pobjednik se nije znao do posljednje minute utakmice, kada je Marko Bublić svladao domaćeg vratara i tako svojoj ekipi donio tri vrijedna boda u borbi za vrh poretka.

Gosti su poveli nakon pola sata igre u prvom dijelu. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Jeličić te su tako Bjelovarčani zadovoljniji otišli na predah. U nastavku dvoboja, u 57. minuti, rezultat je izjednačio Antonio Dodlek, a najviše uzbuđenja vidjeli smo na samom kraju utakmice. Mladostaši ostaju s desetoricom na terenu, kada David Vugrinec zbog udaranja protivničkog igrača dobiva crveni karton, a Marko Bublić pogotkom u sudačkoj nadoknadi rješava pitanje pobjednika ove utakmice, za važne bodove Bjelovara.

U susretima đakovačke Croatie i Podravine te Nedelišća i Koprivnice malobrojni gledatelji imali su prilike vidjeti prave golijade, a ukupno je u te dvije utakmice postignuto 15 golova. Posljednje plasirana Croatia je odlično otvorila susret i već u četvrtoj minuti stigla do prednosti. Domagoj Stipanović zabio je za rano vodstvo. No, na odgovor gostiju čekalo se samo dvije minute. Dino Sušec vraća rezultat ponovno u ravnotežu. Nije se puno trebalo čekati na novi pogodak. Samo deset minuta kasnije, Stipanović ponovno prednost okreće na stranu Croatie. U 25. minuti Ivan Mihalj vodstvo domaćih diže na dva pogotka prednosti, bilo je 3:1, a tim rezultatom se odlazi i na odmor.

U nastavku, nakon samo tri minute, nadu gostima u povoljan rezultat pogotkom budi Kosir, ali u 54. Mihalj, svojim drugim pogotkom, diže prednost na dva gola viška. Samo dvije minute kasnije Ivan Vuković smanjuje na 4:3. Tim tempom do kraja dvoboja mreže bi se tresle još četiri, pet puta, ali do 90. minute rezultat se ipak više nije mijenjao. Ivan Vuković je 72. minuti, zbog druge javne opomene, zaradio crveni karton i tako vjerojatno onemogućio svoju ekipu u stizanju rezultatskog zaostatka do kraja utakmice.

U susretu Nedelišća i Koprivnice palo je osam pogodaka, ali je sudac u ovoj uzbudljivoj utakmici morao podijeliti i čak devet žutih kartona. Domaći su u prvom poluvremenu pogotcima Golubića u 19. minuti te Vizingera u 37. stigli do zasluženog vodstva, no, minutu prije kraja prvog dijela Ivica Pavlović smanjuje rezultat na 2:1, te se minimalnim vodstvom Nedelišća odlazi na odmor. U nastavku, golovima Jageca u 53. te Jarića deset minuta kasnije domaći odlaze na 4:1. Peti pogodak za Nedelišće, svoj drugi, u 71. minuti postiže Jagec s 11 metara. Veliku prednost domaćih gosti iz Koprivnice smanjili su golovima Matijašeca u 73. minuti i Njegača pet minuta prije kraja dvoboja, ali pobjeda Nedelišća ipak nije došla u pitanje.

Križevci i Otok odigrali su izjednačenu utakmicu, u kojoj je jedan zgoditak odlučio pitanje pobjednika ovog susreta. Do odmora golova nije bilo, a u nastavku pogodak odluke za Križevce u 63. minuti postiže Slaven Bukal, koji su tako gostima uzeli važne bodove u borbi za trećeligaški vrh.

NAŠK i Belišće, na teškom terenu, unatoč snijegu, odigrali su korektnu utakmicu, a u dvoboju ekipa iz sredine tablice bolje su se snašli gosti, koji su sva tri pogotka na utakmici postigli u nastavku. Odlučujući je bio period između 50. i 58. minute kada Ratković i Perošević goste dovode u prednost 0:2, a Ratković je četiri minute prije kraja svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat na 0:3.

U dvoboju Slatine i Slobodnice uspješniji su bili domaći nogometaši. Do poluvremena su golovima Dorića i Majstorovića vodili 2:0, a gosti su u nastavku uspjeli smanjiti zaostatak i to u posljednjoj minuti utakmice. Strijelac za Slobodnicu bio je Biličić. Osječka Olimpija i Đakovo odigrali su utakmicu u kojoj je pobjednika odlučio pogodak postignut u ranoj fazi susreta. Gosti su poveli već u 13. minuti golom Majera, a minimalnu prednost uspjeli su sačuvati sve do posljednjeg sučevog zvižduka. Susret Graničara i Slavije odgođen je za utorak, 8. ožujka, u 15 sati.

• Obrisan korisnik08.03.2011. u 11:35
    samo mi nije jasno kako ovaj bjelovar može biti na drugom mjestu, jer igra im je katastrofa. Očito je da su suci u igri jer bilo je to viđeno i u Prelogu