Vodeni sportovi

Europski prvak lako s Primorjem

Vedran Babić • srijeda, 09.03.2011.

Vaterpolisti Primorja EB očekivano su poraženi u Genovi kod Pro Recca. U sklopu drugog kola skupine B četvrtfinala riječki sastav je utakmicu izgubio već poslije 16 minuta.

PRO RECCO - PRIMORJE EB 15:9 (6:2, 3:1, 1:3, 5:3)

Dalekovod Euroliga, 2. kolo skupine B četvrtfinala
Genova, gradski bazen Sori
Suci: Klopper (Nizozemska), Bock (Njemačka)

Pro Recco: Tempesti, Burić (1), Madaras (1), Perrone, Kasas (1), Felugo, Filipović (2), Figlioli (2), Benedek (2), Zloković (2), Ivović (1), Molina (2), Nikić (1). Trener: Giuseppe Porzio

Primorje EB: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić (1), De. Varga (1), Franković (1), Tiškivski (1), Jelača (1), Da. Varga (2), Barač, Beltrame, Garcia (2), Brala. Trener: Zoran Roje

Igrač više: Pro Recco 9/11, Primorje EB 6/11
Peterci: Pro Recco 1/1, Primorje EB 1/1

Aktualni europski prvak Pro Recco opravdao je izrazitu ulogu favorita protiv Primorja. Sportski je bilo nadati se da će naš predstavnik iznenaditi domaćina, no razlika u kvaliteti jednostavno je prevelika i to se vidjelo već poslije prve dvije četvrtine kada je Pro Recco vodio s 9:3.

Tek u trećoj četvrtini Primorje je došlo do daha i dobilo taj period igre s 3:1, no u posljednjih osam minuta domaćin je opet stisnuo i priveo susret kraju s komfornih plus šest za drugu pobjedu u skupini nakon što su u prvom kolu prije tri tjedna slavili u Zagrebu protiv Mladosti.

Pro Recco je fantastično igrao s igračem više te je u 11 takvih situacija postigao čak devet golova. Nije ni Primorje bilo puno lošije te je iz jednakog broja prilika zabila šest golova. Sreća je, zato, što su Talijani napravili toliko isključenja inače bi Riječani možda doživjeli i teži poraz.

Opasnost je iz redova domaćina stizala sa svih strana, pa su se tako čak desetorica igrača upisala u strijelce. Među njima bio je i naš Damir Burić, koji je zabio jednom.

U sljedećem kolu Primorje igra, prema svemu sudeći, prvu od dvije ključne utakmice u borbi za drugo mjesto i plasman na Final Four. 26. ovog mjeseca na Kantridu stiže Mladost, a 13. travnja iste momčadi odmjerit će snage na Savi.