Neretva spasila čast gostiju

Vedran Babić • ponedjeljak, 14.03.2011.

U devet utakmica 20. kola 3. HNL Jug vidjeli smo šest domaćih pobjeda, dva remija te jednu gostujuću pobjedu Neretve i to vrlo važnu u njezinoj borbi za ostanak. Raštane su se ponovno odvojile na dvoznamenkastu bodovnu razliku...

Nogometaši Raštana sve su bliže potvrdi naslova prvaka i promociji u Drugu ligu. Pobjedom nad Dinarom odlijepili su se na velikih 12 bodova, a do kraja prvenstva je ostalo još 14 kola. 42 boda, koliko je još u igri, možda se čini puno, no konkurencija nema konstantu dobrih igara i Raštane bi rutinski trebale privesti prvenstvo kraju.

Strijelac jedinog gola u dvoboju s Kninjanima bio je kapetan Goran Burčul 14 minuta prije kraja za, pogađate, 14. pobjedu njegove momčadi u prvenstvu.

Drugoplasirana momčad ljestvice ostao je Neretvanac, koji je u Blatu izvukao bod golom Brečića dvije minute prije kraja. Ako je već prilično realno da je borba za prvaka završena, onda sa sigurnošću možemo reći da će bitka za drugo mjesto biti neizvjesna do samog kraja. Naime, momčadi od druge do sedme pozicije stisnute su unutar samo pet bodova.

Iza Neretvanca slijedi Velebit, koji je s 2:1 bio bolji od Omiša, koji je peti. Na četvrtoj poziciji je biogradski Primorac, poraženi u dvoboju sa šestoplasiranom Zagorom 2:0. Na poluvremenu je bilo 0:0, no Alfirević i Povijač donijeli su Unešićanima sva tri boda u nastavku.

Krug tih šest klubova zatvara Jadran (KS), koji je poražen u Klisu kod Uskoka jednakim rezultatom golovima Guve i Roje, također u drugom dijelu.

Hrvace i Konavljanin također su stigli do pobjeda na svom travnjaku, a Jadran LP i fenjeraš Mladost odigrali su 1:1. Jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu izborila je pretposljednja Neretva, koja se golom Raguža iz 15. minute makla s mrtve točke i prekinula niz od pet utakmica bez pobjede.