Mravi uvjerljivi za kraj

Ivor Krapac • četvrtak, 17.03.2011.

Košarkaši Zagreba CO završili su ovosezonski nastup u NLB ligi na petom mjestu ljestvice. Nakon što su porazom u Nymburku u pretposljednjem kolu izgubili korak s Budućnosti u borbi za Final Four, Mravi su za kraj proslavili glatku pobjedu nad Crvenom zvezdom...

Pobjedom Budućnosti nad Nymburkom u utorak u posljednjem kolu, nestale su sve šanse Zagreba CO da će dohvatiti Final Four u Ljubljani, a nakon takvog raspleta, Mravi su u svojem završnom ovosezonskom regionalnom nastupu igrali za potvrdu petog mjesta. Crvena zvezda došla je u Draženov dom s već osiguranim izbjegavanjem posljednjeg mjesta, što im je bio glavni cilj, a ujedno opterećena igračkim štrajkom zbog dugova, što su hrvatski predstavnici iskoristili za slavlje s visokih 107:85.

Ulov od 20 bodova

Mravi su za završetak regionalne lige na petom mjestu zaradili 20 bodova u utrci za nastup u Euroligi u sljedećoj sezoni. Uoči početka Lige za prvaka, sada su na ukupno 26 bodova i s dobrim izgledima da iduće sezone budu hrvatski predstavnik u najjačem klupskom kontinentalnom natjecanju.

Prva u pratnji je Cedevita, koja je s deset bodova, koliko nosi sedmo mjesto, sveukupno na 17 bodova uoči završnice sezone u hrvatskom prvenstvu.

Zagreb je sredinom prve četvrtine već imao uvjerljivih 17:4, a nakon što je prvih deset minuta okončano s 33:17, i u nastavku je sve išlo samo u jednom smjeru. Mravi su u završnici utakmice bili i nadomak 30 razlike (103:74), a malo usporavanje potkraj susreta omogućilo je Beograđanima da uljepšaju konačni rezultat.

Mrave su do pobjede vodili Luka Žorić (24 poena, devet skokova), Mario Kasun (21 poen, deset skokova) i Josh Heytvelt (17 poena). Najefikasniji igrači Crvene zvezde bili su Ricardo Marsh (19 poena, pet skokova) i Nemanja Nedović (14 poena).

Iduću utakmicu Zagreb će odigrati u ponedjeljak, također u Draženovom domu. Bit će to ogled sa Zadrom, najzanimljiviji susret prvog kola hrvatske Lige za prvaka.