1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 19.03.2011, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 1000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar), Darko Novoselnik (Belišće)

Slaven oteo bod

Iz Varaždina:Ivana Strahija • subota, 19.03.2011.

U susjedskom derbiju bod su Varaždincima uzeli njihovi bivši igrači, Benko i Mujanović, koji su znali iskoristiti slabost golmana Drevena. On je pak u toj utakmici prvi puta branio u prvenstvu, nakon što je trener Toplak odlučio malo odmoriti standardnog vratara Krkleca, jer je na dva gostovanja primio dosta pogodaka.

U Varaždinu je bilo doslovce ledeno, a dojam sibirske zime dodatno je pojačavao hladni vjetar koji je neumoljivo puhao. Skupilo se ipak dosta gledatelja, njih 1000, koji ni usprkos nehumanim vremenskim uvjetima nisu željeli propustiti drugi ovosezonski susjedski derbi. U prvom je slavio Slaven s 1:0, a gol je u mrežu Varaždinaca poslao Vojnović.

Mrežu Varaždina tada je branio Krklec, dok je ove subote pred gol Varaždina trener Samir Toplak poslao Drevena. Krklec je naime, po mišljenju varaždinskog stratega, imao dvije slabije role te je zbog primljenih golova izgubio samopouzdanje. Drevenu je pak ovo bio prvi prvenstveni nastup ove sezone, branio je naime samo u Kupu.

Početni sastavi

Samir Toplak je na travnjak poslao sastav u formaciji 4-2-3-1: Dreven - Tkalčić, D. Škvorc, Sušac, Kvesić - Punčec, Šafarić - F. Škvorc, Glavina, Aganović – Vugrinec

Roy Ferenčina na travnjak je izveo formaciju 4-2-3-1: Rodić - Maras, Rogulj, Kokalović, Purić - Milardović, Nynkeu - Benko, Vojnović, Mujanović - Havojić

U prvom poluvremenu ne baš atraktivna igra, s vrlo malo pravih prilika. Čak je jedini potez kojeg bi treba spomenuti sa strane gostiju zapisan u početnim minutama, kad s ruba 16 metara loptu pored Drevenove vratnice šalje Maras. Domaći su stvorili više prilika. Tako je prvi Rodića protegnuo Vugrinec, a zatim je nered pred gostujućim vratima stvorio i Aganović. Opasnija je bila prilika koju je za Filipa Škvorca stvorio Kvesić, no ovaj loptu šalje iznad gola.

Varaždinci potom imaju i korner i slobodni udarac, no minute neumoljivo teku, pa je kao pravo iznenađenje stigao gol u 43. minuti, kad su se svi već pobojali da će na odmor s nepromijenjenim početnim rezultatom. Vugrinec je s lijeve strane poslao loptu u kazneni prostor Slaven Belupa, a Glavina je iskoristio priliku i poslao je kroz šumu nogu, i pored vratara Rodića, u mrežu gostiju za 1:0.

U drugom dijelu za početak opet gostima prijeti Glavina, a i Dino Škvorc je loptu poslao pored vratnice, ali brzo za domaće stiže hladni tuš. U 54. minuti naime Mujanović s loptom kreće prema domaćem golu, a vratar Dreven izlazi na njega. Bivši nogometaš Varteksa pak prebacuje za Benka, kojem nije baš nikakav problem zatresti nebranjenu mrežu za 1:1.

Nakon toga oba trenera pokušavaju izmjenama potaknuti svoje ekipe na borbeniju igru. Toplak uvodi Dudića i Glavicu, te Posavca kojem je ovo bio prvi nastup u plavom dresu otkako se vratio u Klub, dok Ferenčina na travnjak šalje Frljužeca i Poljaka. Igra je rastrgana, a sudac Trampus ne libi se dijeliti žute kartone.

Mreža se idući puta trese u 82. minuti, no promjene rezultata nema. Benko je izvrtio D. Škvorca i pucao prema domaćoj mreži, a vratar Dreven loptu ne uspijeva zaustaviti. Ona se od njega odbija u gol, ali na nju prije no što je prošla gol-crtu, iz zaleđa, nalijeće Mujanović, pa pogodak nije priznat.

Utakmica je tako završila neriješenim rezultatom, kojeg novi trener Slaven Belupa, Roy Ferenčina, može smatrati dobrom premijerom.

• Obrisan korisnik20.03.2011. u 11:21
    u navali vrijeđanja benka, istaknula se jedna dobra fora. nakon kaj je dal gol, jedan ga je domaći navijač uvrijedil rečenicom: "vino vam ništ ne valja". hahaha. (za one koji ne znaju, stari benko ima krčmu).
  • Obrisan korisnik20.03.2011. u 08:31
    bravo toplak. još jedna utakmica izgubljena zbog velikog stratega. stavil na gol drevena zbog kojeg smo dobili gol. iz igre izvadil dvojicu koji su bili najagilniji na terenu i najviše delali (vugrinec i šafarić), a umjesto njih ubacil dva balvana (dudić i posavec) koji nisu napravili ništ osim kaj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik19.03.2011. u 23:24
    Istina Dino :D, niko ovu tekmu nije smio izgubiti
  • Obrisan korisnik19.03.2011. u 19:50