Fuštar: "Presretan golovima i pobjedom"

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 19.03.2011.

Više od četiri mjeseca prošla su od posljednje pobjede Šibenika na Šubićevcu. 13. studenog pobijedili su Modri Karlovac, a nakon tri susreta bez pobjede serija je nastavljena protiv Osijeka. U junaka susreta prometnuo se stoper Ivan Fuštar koji je postigao oba šibenska gola. Nova pobjeda, druga uzastopna, vratila je osmijeh na šibenska lica, dok su ona osječka s pravom bila zabrinuta.

''Presretan samo zbog svoja dva zgoditka, zbog cijele momčadi jer smo zasluženo pobijedili'', istaknuo je na konferenciji za novinare poslije susreta najbolji igrač utakmice Ivan Fuštar napominjući: ''Utakmica je bila vrlo teška. Na početku smo krenuli jako, silovito, zabili smo zgoditak. U prvom poluvremenu Osijek je iz jedine šanse zabio zgoditak, a to nam se često događa. U drugom poluvremenu bura nas je poremetila.''

Zadovoljan je poslije susreta bio i domaći trener Vjekoslav Lokica: ''Izuzetno sam zadovoljan pobjedom koja nas vraća u život kako se kaže, vraća nas prema sredini tablice. Mislim da je već sada mi možemo arhivirati i okrenuti se susretu za dva tjedna s Hrvatskim dragovoljcem koji je za nas, po meni, iznimno značajan, možda i najteži i najvažniji susret ove polusezone. Jer Dragovoljac igra sjajno u nastavku sezone i mislim da je to utakmica u kojoj ćemo puno toga moći riješiti ako daj Bože pobijedimo.''

Prokomentirao je strateg Šibenika i sam tijek utakmice: ''Malo smo promijenili naš sistem igre, u nedostatku bokova, jer nismo mogli naći oba bočna igrača. Odlučili smo se igrati 3-4-3, s liberom i dva stopera na njihova dva napadača i četvoricom u rombu. Mislim da je to u prvom poluvremenu djelovalo jako, jako dobro. Imali smo inicijativu, šanse, vodili smo s 1:0, međutim, neshvatljivo je da onako, nakon što lopta putuje 40 metara, Ljubojević na kojega smo upozorili, pogotovo u prekidima ostane sam i zabije gol. Nakon toga se dogodi ono što se dogodilo puno puta, poremeti se naš ritam igre, malo se izgubi i samopouzdanje. Ovaj put smo imali sreću i uspjeli smo zabiti iz prekida. Oba gola dakle dali smo iz prekida, oba puta sjajno Fuštar, sjajno je reagirao kod oba dva i mislim da smo u konačnici zasluženo pobijedili.''

''Utakmica i nije bila baš kvalitetna, ali vjerojatno su i oni bili pod pritiskom važnosti utakmice. Mi smo u prvom dijelu slabije djelovali, Šibenik je bio bolja, kvalitetnija momčad. Upozoravao sam igrače na najjaču kvalitetu Šibenika u ovom trenutku, prekid, da su vrlo opasni, na našu nesreću, neozbiljnost, nedisciplinu ili dobru reakciju igrača Šibenika mi smo bili u zaostatku. Na kraju prvog dijela ipak smo spretnošću i dobrom realizacijom Ljubojevića vratili se u utakmicu. U drugom smo poluvremenu bolje djelovali, imali smo dvije prigode kod rezultata 1:1, Vrgoč i Ljubojević. Na našu nesreću nismo realizirali i na kraju Šibenik je opet iz prekida došao do zaslužene pobjede i ja im ovom prigodom čestitam'', istaknuo je na pressici trener prvoligaša iz Gradskog vrta Branko Karačić.

Nije Karačić zaboravio spomenuti i doček u Krešimirovom gradu, odnosno veliki pljesak kojim su ga nagradili šibenski ljubitelji nogometa: ''Sigurno da sam sretan i zadovoljan s ovakvim gostoprimstvom, dočekom mene, međutim, ja sam danas htio dobru igru svoje momčadi i dobar rezultat. Na kraju ga nisam ostvario. Kolegi Lokici čestitam, igračima Šibenika i svima puno sreće u predstojećim utakmicama.''

Jako razočaran poslije susreta bio je jedini osječki strijelac Goran Ljubojević: ''Mi smo se postavili kako nismo trebali. Mislili smo ako se lagano povučemo da ćemo bod sačuvati, međutim, taj prvi gol nas je presjekao. I onda smo morali krenuti naprijed, ali nismo. Ne znam što je s nama, iskreno mi baš i ne idemo nešto naprijed. Užasno smo jalovi, ja dugo nisam vidio takav NK Osijek. Baš smo jalovi prema naprijed. Taj gol koji smo zabili bio je plod neke slučajnosti. Drugo poluvrijeme smo se dogovorili da ćemo žešće prema njima krenuti, uz buru koja je puhala, međutim, nismo šutnuli na gol skoro. Znači nešto sramotno, već dugo nisam bio dio toga, ali moram čestitati Šibeniku jer su nas nadigrali. S trojicom u obrani su dobili jednog viška u veznoj liniji, mi smo se stvarno borili, trčali smo, ali oni su to rutinski kroz pas igru razbili, možda ne baš razbili, ali recimo da su nas pročitali. Stavili su tri stopera na dvije špice i dobili su jednog veznog i mi se više nismo mogli snaći.''