Borna Rupnik • nedjelja, 20.03.2011.

Već šesti ovosezonski ogled Celtica i Rangersa pripao je plavoj polovici Glasgowa. Odlučio ga je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić, a njegova je momčad u produžetku osvojila Liga kup...

Odigrano je finale škotskog Liga kupa, a nakon 120 uzbudljivih minuta trofej su uzeli Glasgow Rangersi, rezultatom 2:1, uz pobjedonosni pogodak našeg napadača Nikice Jelavića.

Rangersi su poveli u 24. minuti dvoboja, pogotkom Seana Davisa čiji je prizemni udarac od vratnice odsjeo u mreži Frasera Forstera. Samo sedam minuta poslije, na dodavanje Giorgiosa Samarasa, Joe Ledley glavom donosi izjednačenje Celticu.

U 33. minuti Jelavić je zaradio žuti karton zbog simuliranja, premda je sudac prvotno bio pokazao na bijelu točku, ali naknadno se predomislio.

U nastavku su Rangersi imali više loptu u nogama, no nijedna momčad nije pronašla način kako postići i drugi pogodak, pa se ušlo u produžetak.

Igrala se 98. minuta kada je brzo reagirao Vladimir Weiss, a Jelavić uspio gurnuti loptu pored Forstera, koja se, opet od vratnice, odbila u Celticov gol za osvajanje naslova. Celtic je utakmicu završio s desetoricom jer je u samoj završnici isključen Izaguirre.