Vodeni sportovi

Crna Gora na završnici Svjetske lige

Matej Milanović • srijeda, 23.03.2011.

Vaterpolisti Crne Gore nakon peteraca su svladali Rumunjsku i osigurali nastup na završnom turniru Svjetske lige. U drugom susretu druge skupine Rusija je lagano nadigrala Tursku...

Crna Gora je doma igrala protiv Rumunjske, u susretu u kojem im je pobjeda mogla osigurati nastup na završnici Svjetske lige u Italiji. Prva četvrtina završila je neodlučeno, a nakon druge su domaći poveli s minimalnih 3:2. Do posljednje četvrtine Rumunji su izjednačili, a početkom završne dionice čak su i poveli 4:3.

Domaći su preokrenuli s dva pogotka, no na samom kraju gosti su uspjeli izjednačiti na 5:5 i izboriti peterce. Rumunji su odmah promašili s Negreanuom, a pobjedu domaćih i njihov plasman u Italiju osigurao je Šefik, obranom Mateievog peterca za završnih 9:8. Crnu Goru je do slavlja vodio Ivović sa četiri zgoditka. Valja istaknuti da je Crna Gora utakmicu završila s nevjerovatnih 0/9 s igračem više.

U drugom dvoboju skupine Rusija se poigrala s Turskom. Nakon 16 minuta bilo je 7:2 za domaće, a do kraja utakmice prednost je porasla na završnih 13:4. Kod Rusa su Rekečinskij, Balašov i Finajev zabili po triput.