Ivan Dodig proradio na vrijeme

Vedran Babić, Borna Rupnik • srijeda, 23.03.2011.

Hrvatski tenisač Ivan Dodig uspješno je preskočio prvu prepreku na jakom turniru iz serije Masters 1000 u američkom Miamiju. Kazahstanac Golubev pružao je čvrst otpor, no jednom kada ga je Dodig "slomio", problema više nije bilo.

Nakon poraza od Philippa Kohlschreibera u Davis Cup dvoboju s Njemačkom, Ivan Dodig (57.) vratio se na pobjedničke staze i prošao u drugo kolo drugog ovosezonskog turnira iz serije Masters 1000 u Miamiju.

Za tu pobjedu morao se dobro namučiti. S druge strane mreže stajao je Andrej Golubev, 37. tenisač svijeta koji se rodio u Rusiji, igra za Kazahstan, a živi u Italiji. Poslije dva sata i 14 minuta igre naš je predstavnik slavio 6:7 (7), 6:4, 6:0.

Vezane vijesti

Prvi je set otišao do tie-breaka nakon što su oba tenisača prokockala prednost breaka (Dodig kod 2:0, Golubev kod 4:3). U napetoj se završnici bolje snašao Golubev i došao do vodstva 1-0 u setovima nakon što je 13. igru dobio rezultatom 9:7.

Drugi je set također dugo bio neizvjestan da bi ključni break ipak pripao Dodigu, koji na 1-1 poravnava rezultatom 6:4, a tu se igra Golubeva polako počela raspadati.

Dodig je to maksimalno iskoristio i prohujao kroz treći set s glatkih 6:0, iskoristivši na tom putu sve tri break lopte. Susret je naš tenisač završio s ukupno šest oduzetih servisa svom protivniku i osam pogođenih aseva.

Bio je to četvrti dvoboj Dodiga i Golubeva i druga pobjeda 26-godišnjeg Međugorca. Golubev je prethodno slavio u kvalifikacijama Challengera u Heilbronnu 2008. te kvalifikacijama ovog istog turnira u Miamiju prošle godine, dok je Dodig upisao pobjedu u Marseilleu, također u kvalifikacijama, 2008.

U sljedećem kolu Dodig će igrati protiv Šveđanina Robina Söderlinga, četvrtog nositelja, koji je u prvom kolu bio slobodan. Bit će to njihov prvi međusobni dvoboj.