Gospićanke na svom terenu uzele Kup

Borna Rupnik • ponedjeljak, 28.03.2011.

Košarkašice Gospića osvojile su na svom terenu Kup Ružice Meglaj-Rimac, po šesti put u svojoj povijesti. Pitanje pobjednika odlučeno je tek u posljednjoj četvrtini...

U finalu Kupa Ružice Meglaj-Rimac u Gospiću su se sastali istoimeni domaćin i šibenski Jolly, a na kraju su nakon 83:69 na semaforu trofej podigle domaće igračice.

Sve do sredine posljednje dionice susreta utakmica je bila vrlo izjednačena i neizvjesna, a prednost su imale i jedna i druga ekipa. Međutim, sedam minuta prije kraja Gospićanke su pobjegle na dvoznamenkastu prednost i tu je bio kraj nadanjima za gošće iz Šibenika.

Za najkorisniju igračicu izabrana je Mandir, koja je u finalu bila i najefikasnija s 22 koša. Ivezić je ubacila tek jedan manje, a u redovima Jollyja najbolje su bile Wilson (15), Ivanković (14) i Čakić 13.