Mladi preokretom do pobjede protiv Mađara

Iz Parka mladeži:Bernard Jurišić • ponedjeljak, 28.03.2011.

Hrvatska U-21 reprezentacija pobijedila je Mađarsku u prijateljskoj utakmici u Splitu. Gosti su utakmicu otvorili s dva pogotka nakon dvije pogreške naše obrane, no mladi Hrvati nisu odustajali i u 90. minuti došli do pobjede...

Hrvatska - Mađarska 3:2 (1:2)

Split, stadion Park mladeži, 500 gledatelja, prijateljska utakmica.
Suci: Emir Pilav, Turudić, Drašković (svi BiH)
Strijelci: 0:1-Gosztonyi (21.), 0:2-Balazs (39.), 1:2-Pavlović (41.), 2:2-F.Škvorc (80.), 3:2-Kramarić (90.-11m)
Žuti kartoni: Celjak (76.) - Fiola (57.)

HRVATSKA: Delač (od 46. Picak), Kelić, Pavlović (od 46. D. Škvorc), Ademi (od 46. Šarić), Jakoliš (od 70. Celjak), Rugašević (od 66. Musa), Z. Pamić (od 46. Abdurahimi), Vujičević (od 46. Punčec), Tičinović (od 46. F. Škvorc), Vukušić (od 46. Slišković), Lendrić (od 46. Kramarić) (od 90. H. Barišić). Izbornik: Ivo Šušak

MAĐARSKA: Gulacsi (od 46. Megyeri), Devecseri, Szokol (od 90. Kalnoki-Kis), Litauszki, Eppel (od 82. Katona), Balazs, Kiss (od 64. Hidi), Ad. Simon (od 86. Takacs), Gosztonyi (od 89. An. Simon), Fiola, K. Simon (od 62. Lazar). Izbornik: Antal Roth

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija četiri dana nakon poraza od Ukrajinaca u Dugopolju dobila je prigodu popraviti dojam na kraju pripremnog ciklusa kojeg su proveli u Splitu i okolici. U Parku mladeži čekali su ih Mađari.

U prvom dijelu naši su nogometaši dominirali u posjedu lopte, ali slično kao i njihove starije kolege nedavno u Tbilisiju, nisu imali ideju kako probiti čvrstu i zgusnutu obranu stasitih Mađara. Štoviše, opasnije su djelovali gosti, koji su u nekoliko protuudara opasno ugrozili naša vrata.

Dočekali su Mađari dvije pogreške naše obrane duboko u našem kaznenom prostoru i već u prvom dijelu poveli s dva razlike. Najprije je Gosztonyi u 21. minuti dočekao "odbijanac" na drugoj vratnici i mirno loptu ispod Delača sproveo u mrežu, a na sličan način je na suprotnoj vratnici reagirao i Balazs u 39. minuti. Poklon od Rugaševića spremno je zakucao pod gredu za 0:2.

Izgledalo je da ćemo i u Splitu na odmor otići s dva pogotka minusa, kao i u četvrtak u Dugopolju, no dvije minute kasnije ipak smo uspjeli ugurati jednu loptu u mrežu Mađara. Pamić je izveo slobodan udarac s desnog krila, a najviši je na pet metara u skoku bio Mateo Pavlović i glavom poslao loptu u donji desni kut za 1:2.

U drugi dio izbornik Šušak poslao je odmah čak 8 novih igrača, na travnjaku su ostali samo Jakoliš, Kelić i Rugašević. U 52. minuti Dino Škvorc je glavom nakon slobodnog udarca pogodio vanjski dio grede.

Iako je lopta i dalje puno češće boravila u nogama naših nada, nije bilo velike koristi od mnoštva novih nogu u našoj momčadi. Tek su Slišković i Filip Škvorc stidljivo priprijetili.

S obzirom na terensku dominaciju ipak zasluženo izjednačenje stiglo je u 80. minuti. Filip Škvorc je lijepo potegao s dvadesetak metara i pogodio "rašlje" za 2:2. Tri minute kasnije još je jednom s gotovo istog mjesta zaprijetio Varaždinac, no ovog puta nije bio jednako precizan.

Pobjedu smo mogli osigurati u 85. minuti kad je Punčec bio najviši u skoku na petercu, no treći pogodak ipak smo dočekali i to u posljednjoj minuti. Abdurahimi je srušen u naletu u kaznenom prostoru gostiju, a Andrej Kramarić sigurno je realizirao kazneni udarac za konačnih 3:2.

• Obrisan korisnik28.03.2011. u 22:01
    moj fail nisam znal da je prijateljska,ali uglavnom je tako,znać Mamić kaj priča
  • Obrisan korisnik28.03.2011. u 21:35
    jao, kak neki ljudi mogu gluposti pisati to je nevjerojatno. Majstore ostavi se nogometa, Ovo je bila prijateljska tekma i tek druga u kojoj je Sušak imao igrače koje je sam pozvao. Velika stvar ko igra od 1., a ko od 45. min
  • Obrisan korisnik28.03.2011. u 20:35
    meni nije jasno zašto jedan talent kao što je Filip Škvorc ne igra od prve minute??na žalost u našloj mladoj repki neki bogati tatice guraju svoje sinove eto ti ga.A da ne velim za Punčeca,žalosno je to,premda čestitam na pobjedi.to je isto kao i u A repki,gdje strinić igra umjesto pranjića.a zna... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.03.2011. u 19:35
    šteta kaj nitko ne prenosi i sve tekme mlade repke, tek tu i tam koju kvalifikacijsku
  • AdrianaLima fan28.03.2011. u 19:26